Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Vladislavia ze złotym laurem

- Rozsławiacie Wodzisław Śląski na arenach całego świata - powiedział prezydent Mieczysław Kieca wręczając nagrodę „Złoty Wawrzyn”

Vladislavia ze złotym laurem

10 sierpnia, w dniu świętego Wawrzyńca – patrona Wodzisławia Śląskiego, podczas uroczystej mszy świętej celebrowanej w intencji mieszkańców w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wręczona została nagroda „Złoty Wawrzyn”. Honorowy laur otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Wodzisławskiej „Vladislavia”.

Wizytówka miasta

- W ten sposób my, mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, dziękujemy wszystkim członkom zespołu za kilkadziesiąt lat pracy artystycznej. Stworzyliście wspaniałą rodzinę, która jest wizytówką naszego miasta - podkreślił prezydent Mieczysław Kieca przekazując nagrodę założycielce zespołu, Wandzie Bukowskiej, o której powiedział. - Dziękujemy szefowej, choreografce, scenarzystce, opiekunce i wychowawczyni pokoleń, a przede wszystkim matce zespołu - wyliczał włodarz.

Nagroda „Złoty Wawrzyn” wręczana jest wybitnym mieszkańcom Wodzisławia, by podkreślić ich zasługi dla miasta. Przyznawana jest za działalność gospodarczą, sportową, kulturalną i społeczną, a także za prace na rzecz ochrony zdrowia. O tym, że w tym roku trafiła do ZPiT Vladislavia, zadecydowała kapituła pod przewodnictwem przewodniczącego Rady Miejskiej, Jana Grabowieckiego.

Zespół z tradycjami

Zespół Vladislavia został założony 2 grudnia 1982 roku. Prezentował się na wielu scenach świata. Działa w nim kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim ok. 100 dzieci i młodzieży z Wodzisławia oraz okolicznych miejscowości. Założycielką i kierowniczką artystyczną zespołu jest Wanda Bukowska, a instruktorami grup Vladislavii są: Kornelia Kuna, Dominika Brzoza, Katarzyna Nochcińska, Weronika Dudziak i Henryk Mańka.

- Spotkał nas ogromny zaszczyt - nie kryła wzruszenia Wanda Bukowska. - Chcemy podziękować wszystkim wodzisławianom i ich gościom że to że przychodzą na nasze koncerty. Te koncerty są niezwykle wartościowe, bo mówią o zwyczajach, tradycji i naszej wodzisławskiej kulturze - podkreśliła.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].