Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zbiornik Racibórz Dolny zagrożony. Dragados chce zawiesić prace

Do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach trafił wniosek hiszpańskiego Dragadosu o zawieszenie robót przy budowie zbiornika. Dragados nie komentuje sprawy.

Zbiornik Racibórz Dolny zagrożony. Dragados chce zawiesić prace

Jak ustaliliśmy wniosek Dragadosa o zawieszenie robót został złożony 7 sierpnia w godzinach popołudniowych. O decyzję i jej przyczyny zapytaliśmy wykonawcę. Niestety nie udało się nam uzyskać informacji. - Nie komentujemy tej sprawy. Proszę rozmawiać z zamawiającym – ucina krótko Anna Kolendo, rzecznik prasowy Dragados Polska.

Informację potwierdza rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, instytucji, która jest bezpośrednim zleceniodawcą budowy. - Rzeczywiście do inżyniera kontraktu trafił taki wniosek. Ten na wydanie decyzji ma zgodnie z przepisami 28 dni. Na temat uzasadnienia zawartego we wniosku nie możemy się na razie wypowiadać. Jest ono tak wieloaspektowe, że musi się z nim najpierw dobrze zapoznać inżynier kontraktu, dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć na ten temat coś więcej – mówi Linda Hofman, rzecznik prasowy RZGW w Gliwicach.

Miesiąc temu informowaliśmy na naszych łamach, że na budowie zbiornika nie wszystko przebiega zgodnie z planem. RZGW przyznawał że są m.in. opóźnienia w przekazywaniu projektów wykonawczych w odniesieniu do harmonogramu rzeczowego wykonawcy. Przypomnijmy zbiornik ma być gotowy w styczniu 2017 roku. Koszt prac budowlanych Dragados oszacował na 949 mln zł.

Prace przy budowie zbiornika Racibórz Dolny prowadzone są od lipca 2013 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Dragados, która w ogłoszonym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach (inwestor) przetargu zaoferowała najniższą cenę - 936 mln zł (około 60% kosztorysu inwestorskiego). Zbliżoną cenę oferowała jeszcze jedynie firma Josef Mbius Bau z Niemiec - 938 mln zł. Pozostałe były o wiele droższe (Salini - 1,31 mld zł, Energopol Szczecin - 1,27 mld zł, hiszpańsko-włoskie konsorcjum FCC i Astaldi - 1,6 mld zł, Sinohydro Chiny - 1,48 mld zł, China Gezhouba - 1,85 mld zł).

Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona 95 wiadomości, 230 komentarzy w dyskusji, 830 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Ben50 13.08.2014 12:14
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

to będzie tak jak z słynnym mostem w Mszanie jak policzą całość kosztów to okaże się że nie warto zatrudniać najtańszego bo i tak w końcu jest to drożej ale to normalka u tych POpapranców czyli krótko POnische wirtschaft ! ! ! Hasło POpapranców "CH..a dupa i kamieni kupa " ha ha ha