Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Msza prymicyjna ks. Michała Kaczówki w kościele farnym

W kościele farnym Wniebowzięcia NMP w Raciborzu w niedzielę 8 czerwca swoją pierwszą, prymicyjną Mszę św. odprawił nowo wyświęcony kapłan ks. Michał Kaczówka.

To absolwent szkoły podstawowej w 13, Gimnazjum nr 5 i Zespołu Szkół Mechanicznych. Ministrantem i lektorem został dopiero w III kl. gimnazjalnej.

- Chcę z radością pełnić posługę do której powołał mnie Bóg Ojciec, a kierować się tym, co Bóg nam przekazał przez Syna, Jezus Chrystusa. Dziś, gdy tak wiele osób przeinacza naukę Pisma Świętego i dostosowuje ją do do swych działań, często tłumacząc, że Chrystus by tak na pewno chciał gdyby to teraz był na ziemi wśród nas, dlatego widzę potrzebę ciągłego wołania, aby żyć zgodnie z Jego wolą, Jego Prawem, z tym, co nam On przekazał, a nie swoimi słabościami itp. Priorytetem na mojej drodze kapłańskiej posługi widzę w tym, aby być bliżej ludzi, być dla nich. W szczególności być dla ludzi młodych, którzy dziś często zagubieni, nie wiedzą, co jest prawdą, co może im dać prawdziwą radość i spełnienie w życiu - wyznał ks. Janowi Szywalskiemu, który przeprowadził z nim wywiad.

Więcej o nowym księdzu z Raciborzu będzie można przeczytać w Nowinach Raciborskich z 10 czerwca.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].