Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Lodowisko za 24 mln zł

Lodowisko za 24 mln zł

To już trzecia w kadencji samorządu 2018-2023 koncepcja budowy nowej ślizgawki miejskiej

Miało kosztować wpierw 5 mln zł, później 12 mln zł a po 1,5 roku od zainicjowania tematu przedstawiono Radzie Miasta Racibórz propozycję lodowiska za 24 mln zł.

Michał Fita o lodowisku za 24 mln zł: stracono czas i pieniądze [3 PYTANIA NA ŻYWO]  

Zapytaliśmy byłego prezydenta Raciborza, co sądzi o propozycji Dariusza Polowego, by na Zamkowej przebudować lodowisko Piastor, łącząc je kręgielnią i szatnią. Póki Fita pracował przy Batorego, nowa ślizgawka była w zakresie jego kompetencji.

35 powodów odrzucenia lodowiska za 24 mln zł, których Polowy nie rozumie   

2 godziny i 20 minut radni opozycji (kluby Szukalskiej, Lenka i P. Klima) tłumaczyli na styczniowej sesji, dlaczego nie poprą budowy lodowiska w wersji za 24 mln zł. Na posesyjnej konferencji prasowej prezydent Raciborza Dariusz Polowy stwierdził, że ich nie rozumie, bo Miasto aktualnie stać na taką inwestycję.

7 kontrargumentów opozycji do nowego projektu lodowiska w OSiR 

Dyskusja nad nową koncepcją ślizgawki przy Zamkowej zajęła na sesji tyle, co film pełnometrażowy. Rajcy wielokrotnie zabierali głos, oponując wobec propozycji Dariusza Polowego za 24 mln zł. Wybraliśmy niektóre z ich uwag, jakie zgłosili w trakcie styczniowego posiedzenia.

Polowy podał radnym ile ma kosztować utrzymanie lodowiska za 24 mln zł 

Prezydent przedstawił wyliczenia, które obiecał komisji budżetowej. Sporządził je w oparciu o posiadany przez Miasto plan funkcjonalno-użytkowy obiektu. Włodarz poinformował na sesji, że dostarczył radnym nową koncepcję najszybciej, jak było to możliwe. Zrobił to, by nie czekać kolejny miesiąc, bo ceny usług budowlanych galopują,...

Lodowisko w Raciborzu za 24 miliony? Radna Szukalska: nie mówimy nie  

Po tym, jak prezydent Raciborza przedstawił już trzecią w tej kadencji samorządu koncepcję krytej ślizgawki dla Ośrodka Sportu i Rekreacji, liderka opozycyjnego klubu radnych „Niezależni Michała Fity” stwierdziła, że Dariusz Polowy potrzebował roku, żeby zrozumieć, że inna, lepsza, droższa wersja obiektu jest odpowiednia dla miasta.

Nowe lodowisko Polowego. Ma być też nową kręgielnią i strefą fitness. Koszt: 24 miliony złotych  

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy znów zaskoczył radnych miejskich. Pokazał im 24 stycznia nowy projekt Raciborskiego Centrum Aktywnej Integracji Społecznej. Zamiast planowanych jeszcze w 2020 roku 5 mln zł najnowsza koncepcja jest prawie 5 razy droższa.