Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Korty tenisowe w Warszawie - co warto wiedzieć?

05.08.2020 23:58 | 0 komentarzy | MK

Tenis to sport, którego nie możemy uprawiać w dowolnym miejscu. W tym celu musimy wybrać się na profesjonalny kort tenisowy. Dowiedzmy się, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając korty. Gdzie w Warszawie warto grać w tenisa? 

Korty tenisowe w Warszawie - co warto wiedzieć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeśli mielibyśmy wymienić najpopularniejsze dyscypliny sportowe, to tenis bez wątpienia znalazłby się w czołówce. To sport, który idealnie łączy w sobie wysiłek fizyczny, rozrywkę oraz możliwość przyjemnego spędzenia czasu w towarzystwie. W tenisa równie chętnie gramy, jak i oglądamy. Wszelkie mistrzostwa bowiem cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Z pewnością każdy przyzna, że tenis powszechnie kojarzony jest, podobnie jak golf, ze sportem elitarnym. Jest to jednak powielany stereotyp, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. W tenisa grać może bowiem właściwie każdy. Na początek wystarczy chęć do nauki, odpowiednie obuwie i wygodny strój. Zapomnieliśmy o najważniejszym, czyli o korcie tenisowym. Wybór odpowiedniego zapewni nam wysoki komfort gry. Gdzie więc znajdziemy dobre korty tenisowe w Warszawie?

Czym kierować się przy wyborze kortu tenisowego? 

Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że korty tenisowe w Warszawie znajdziemy bez problemu. Nie oznacza to jednak, że każdy z nich oferuje nam ciekawą ofertę. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość gry w tenisa, jest nawierzchnia kortu. Najczęściej na kortach tenisowych wykorzystuje się mączkę ceglaną o charakterystycznej barwie. Coraz większą popularnością cieszą się też podłoża syntetyczne, w tym także sztuczna trawa. Każda z tych nawierzchni zapewnia inne parametry gry. Z tego też powodu, dużym atutem jest, jeśli korty tenisowe dysponują dużym zróżnicowaniem w tym zakresie. Oczywiście wybierając miejsce do gry w tenisa, warto zwrócić uwagę na ogólną atrakcyjność oferty i możliwość wypożyczenia sprzętu, co jest szczególnie istotne dla osób początkujących. 

Rezerwacja kortu tenisowego — ile to kosztuje? 

Zazwyczaj, jeśli chcemy spędzić miły i aktywny czas na grze w tenisa, musimy najpierw zarezerwować kort. Oczywiście wszystkie związane z tym zasady oraz koszta mogą różnić się, w zależności od konkretnej firmy. Przeważnie jednak rezerwację taką wykonać możemy na przykład telefonicznie i mailowo. Wiele miejsc dysponuje licznymi kortami o różnym rodzaju nawierzchni. Warto też zaznaczyć, że niektóre z nich, między innymi w zależności od pory roku, znajdują się na wolnym, w hali lub są też przykryte charakterystycznym balonem. Te wszystkie wyżej wymienione czynniki mają bezpośredni wpływ na kotę, jaką będziemy musieli zapłacić za wynajem kortu. 

 

Materiał zewnętrzny