Turystyka
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomysł na wycieczkę - koleją do Krakowa

Aby zobaczyć zabytki Krakowa wcale nie trzeba stać w korkach na wjeździe do miasta i płacić przejazdu za autostradę. Można wybrać pociąg i w komfortowych warunkach zapewnić sobie ciekawy wyjazd!

Pomysł na wycieczkę - koleją do Krakowa
fot. Koleje Śląskie

Pomysł na wycieczkę - koleją do Krakowa

Lipiec to między innymi rocznica bitwy pod Grunwaldem oraz jednego z hołdów pruskich. 19 lipca 1569 roku Albrecht Fryderyk Hohenzollern, książę pruski, złożył na sejmie w Lublinie hołd lenny królowi Zygmuntowi Augustowi.
Jeżeli chcecie zobaczyć „Hołd pruski” pędzla Jana Matejki oraz „Wernyhorę” i „Kościuszkę pod Racławicami” wsiadajcie w pociągi Kolei Śląskich na linii S3 (Katowice — Krzeszowice — Kraków Główny) i kierujcie się na krakowski Rynek Główny!
- W znajdujących się tam Sukiennicach zobaczycie wystawę stałą Muzeum Narodowego, a na niej wspomniane, kultowe już dzieło mistrza polskiego malarstwa batalistycznego! Wyruszajcie i zwiedzajcie! - zachęcają w Kolejach Śląskich. 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Toffi 25.07.2022 22:46

... dla tej gwiazdy propagandy Śląsk to tylko Katowice

~Przeproście_i_Spierdalajcie (46.134. * .166) 25.07.2022 22:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak można marnować pieniądze publiczne na eklamowanie czegoś, co się wcześniej zlikwidowało?
Kur... do jakiego poziomu absurdu jeszcze dojdziecie?

~kom10 (188.137. * .64) 25.07.2022 19:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wodzisław, Radlin, Rybnik i Czerwionka pozdrawiają Koleje Śląskie i dziękują za odebranie im bezpośrednich pociągów do Krakowa. A wy marnotrawicie pieniądze na reklamy czegoś z czego mieszkańcy południa województwa korzystać nie mogą.