Transport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejowe bilety okresowe ekonomiczne i ekologiczne

Wybór połączeń kolejowych w regularnych dojazdach do pracy czy szkoły pozwala na zyskanie dodatkowego czasu do nauki i relaksu. Ponadto transport kolejowy jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż podróż samochodem. 

Kolejowe bilety okresowe ekonomiczne i ekologiczne
Jak podróżować, to tylko pociągiem. fot. Koleje Śląskie

Kolejowe bilety okresowe ekonomiczne i ekologiczne

- Jak często stoicie w korku podróżując pomiędzy pracą, szkołą i domem? Nie tylko oznacza to większe zużycie paliwa, a co za tym idzie pieniędzy, ale także Waszego czasu - informują w Kolejach Śląskich. 
Wybierając bilety okresowe Kolei Śląskich możecie podróżować na wybram odcinku ekonomicznie oraz ekologicznie, dodatkowo omijając irytujące zatory, korki i poświęcając czas na książkę, muzykę, czy naukę. 
Warto dodać, że według danych UTK transport kolejowy jest ponad 50-krotnie bezpieczniejszy niż podróż komunikacją samochodową. Wypadkowość transportu kolejowego nie osiąga nawet 2% liczby zdarzeń drogowych w ciągu jednego roku. Jest to więc wybór nie tylko ekologiczny, ale także wyraźnie zwiększający bezpieczeństwo codziennego transportu.
Szczegółówe informacje na temat biletów okresowych Kolei Śląskich znaleźć można na stronie internetowej przewoźnika

Materiał powstał we współpracy z Kolejami Śląskimi. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Arteks 29.07.2022 13:21
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Koleje Śląskie mimo, że utrzymywane są z naszych podatków. Podatnik obojętnie czy z Katowic czy z Żor albo Chałupek utrzymuje KŚ. Niestety jest przez tego przewoźnika traktowany nierówno. Ktoś z Żor nie może w weekend skorzystać z pociągu od 8.00 do 20.00 bo... przewoźnikowi nie chce się w innych godzinach docierać tam pociągami. Niestety taryfy Kolei Śląskich w ciągu kilku miesięcy podrożały na niektórych odcinkach nawet 100% stając się nieatrakcyjnymi nawet dla dojeżdżających autami. Bo dojeżdżający autami obniżają koszty zwołując się na forach i składają się na paliwo co już we 2 powoduje koszt tańszy niż dojazd pociągiem. Jak powoływane były Koleje Śląskie mówiło się, że będą nasze, tanie i zapewnią dobry transport w całym województwie. Tymczasem są bardzo drogie (dla podróżnych i województwa), nie słuchają mieszkańców, zapewniają dobry transport tylko w kierunku do Katowic, ignorują potrzebę docierania za granicę, otwierania nowych relacji itd...