Transport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Do Pszczyny pociągiem - pomysł na wycieczkę

Miasto Pszczyna ze swoimi atrakcjami turystycznymi może być wdzięczną destynacją na wycieczkę pociągiem w naszym regionie. Dokładając do tego rower (który można przewieźć nieodpłatnie w weekendy pociągiem w ramach akcji "Kołem po Śląsku"), możemy zaplanować bardzo ciekawy wypad. Jak dojechać do Pszczyny i co można tam zwiedzić?

Do Pszczyny pociągiem - pomysł na wycieczkę
Kościół w Ćwiklicach jest jednym z ciekawych obiektów, które możemy zwiedzić podczas wyprawy. fot. Koleje Śląskie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Do Pszczyny pociągiem - pomysł na wycieczkę

Tym razem ominiemy najbardziej popularne obiekty turystyczne jak zespół pałacowo-parkowy w Pszczynie, stare miasto, lub Pokazową Zagrodę Żubrów.

Wyruszamy na wschód w stronę wsi Ćwiklice, w której znajduje się bezcenny obiekt stanowiący część Szlaku Zabytków Architektury Drewnianej Województwa Ślaskiego. Ćwiklicka świątynia jest obok kościoła w Łaziskach, prawdopodobnie najstarszym kościołem drewnianym na Śląsku o konstrukcji zrębowej. Wystrój kościoła pochodzi z połowy XVIII wieku.

Z Ćwiklic warto wyruszyć na północ w stronę rezerwatu przyrody „Żubrowisko” w Jankowicach, gdzie znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Pszczyńskie Żubry”. Znajdziecie tam zagrodę pokazową przy Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej oraz fascynującą ścieżkę edukacyjną, która przybliży Wam hodowlane oraz ochronę żubra.

W bliskim sąsiedztwie z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej „Pszczyńskie Żubry” znajduje się karczma leżąca na Szlaku „Śląskie Smaki”. Spróbujecie tam między innymi kopy jankowickiej z bitą śmietaną stanowiącej przykład regionalnego deseru, który da Wam sporo energii na powrót do Pszczyny!

Na zabytkowy dworzec kolejowy w Pszczynie dotrzecie liniami S5 (Katowice — Bielsko-Biała — Zwardoń), S72 (Rybnik — Żory — Pszczyna), S6 (Katowice — Pszczyna — Skoczów — Wisła) oraz S61 (Katowice — Pszczyna — Cieszyn).

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MamWasWDupie (89.64. * .55) 29.05.2022 05:56

Taniej wychodzi Taxi Dziękuję.
Mam nadzieję że za niedługo na naszę tory wrócą Przewozy Regionalne.
Przy tych cenach biletów zostaliśmy bez koleji, a składy wożą powietrze, na stacjach hula wiatr...

~sztarciok (5.173. * .173) 28.05.2022 21:02

Koleje śmieszne dały ciała z podwyżkami....

~tłoczek (188.137. * .64) 28.05.2022 19:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Reklama połączeń Kolei Śląskich do Pszczyny przypomina reklamę sklepu mięsnego w czasach PRL. Żałosne w sytuacji kiedy z Rybnika i Żor do Pszczyny w weekend jadą 2 pociągu na dobę. Z innych miast regionu w ogóle. Koleje Śląskie reklamują coś co nie istnieje - nagroda Darwina dla prezesa. ;)