Transport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będą kolejne utrudnienia w ruchu na DW 935 (dotyczy trasy Racibórz - Kornowac)

10 maja rozpoczęto układanie nawierzchni na ścieżce rowerowej wduż drogi wojewódzkiej nr 935. Dlatego mogą występować lokalne zwężenia szerokości jezdni. Jednak to nie koniec planowanych utrudnień.

Będą kolejne utrudnienia w ruchu na DW 935 (dotyczy trasy Racibórz - Kornowac)
Przebudowa DW 935 prawdopodobnie zakończy się w połowie roku. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Od 12 do 13 maja planowane jest układanie nawierzchni asfaltowej na odcinku od przejazdu kolejowego do granicy Raciborza z gminą Kornowac. Prace odbywać będą się połówkowo dlatego mogą wystąpić problemy z przejazdem.

18 maja zaplanowano układanie ostatniej warstwy nawierzchni na odcinku od ronda przy centrum Auchan do przejazdu kolejowego. Roboty będą wykonywane połówkowo a ruch będzie sterowany ręcznie.

W okresie od 23 do 24 maja zaplanowano ułożenie ostatniej warstwy na odcinku od przejazdu kolejowego do granicy miasta Racibórz. Ruch kołowy zostanie wtedy całkowicie wstrzymany na tym odcinku.

Od 24 do 26 maja prowadzone będą prace na odcinku od ronda przy Auchan do przejazdu kolejowego. Nawierzchnia będzie układana połówkowo, dlatego mogą tworzyć się zatory na tym odcinku.

Przypomnijmy, przebudowa DW 935 na odcinku od kanału Ulgi do Rzuchowa miała zostać zakończona w marcu 2022 roku. Wykonawca wystąpiłdo Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o przedłużenie terminu do 30 czerwca 2022 r. (pisaliśmy o tym tutaj: Droga Racibórz-Rybnik będzie przejezdna w połowie roku, a miała być gotowa 1 marca. Co zostało jeszcze do wykonania?). Inwestycję realizuje firma Drogbud z Częstochowy. Koszt realizacji przedsięwzięcia to 103 mln zł.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~morela (10.0. * .148) 20.07.2022 14:10

Jest 20 lipca, a droga wciąż zamknięta

kimir 30.06.2022 14:54

Czyli jutro już można jechać?