Transport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy zakończą się remonty ulic Bema, Cecylii i Rodziewiczówny w Raciborzu?

Utrudnienia w ruchu na Ostrogu skończą się szybciej niż zakładano. Natomiast w okolicy parku Roth powinno obejść się bez opóźnień.

Kiedy zakończą się remonty ulic Bema, Cecylii i Rodziewiczówny w Raciborzu?
Przebudowa ulicy Bema przebiega zgodnie z planem, natomiast przebudowa ulic Cecylii i Marii Rodziewiczówny prawdopodobnie zakończy się przed terminem zapisanym w umowie. Fot. UM Racibórz.

Zaawansowanie przebudowy ulicy Bema w Raciborzu wynosi około 60%. Zgodnie z umową inwestycja powinna zostać zrealizowana do 30 czerwca 2022 r. Przebudowa ulic Cecylii i Marii Rodziewiczówny jest gotowa w około 75%. Wykonawca ma czas na realizację inwestycji do końca października 2022 r., jednak planuje wcześniejsze zakończenie robót - jeszcze w czerwcu tego roku.

Remont ulicy Bema - co jeszcze trzeba zrobić?

Ulica Bema po przebudowie będzie miała 6 metrową asfaltową jezdnię, pas postojowy, chodniki oraz asfaltową ścieżkę rowerową. Co niezwykle ważne, istniejący pas zieleni oddzielający projektowaną ścieżkę rowerową od jezdni został zachowany wraz z istniejącymi drzewami, które docelowo zostaną uzupełnione dodatkowymi nasadzeniami drzew.

Od strony Parku Roth na odcinku od ul. Józefa Von Eichendorffa do ul. Staszica (strona lewa) układany jest chodnik o nawierzchni z kostki granitowej i płyt granitowych. Wzdłuż chodnika budowana jest ścieżka rowerowa. Łączyć się ona będzie ze ścieżką rowerową wzdłuż ul. Eichendorffa, na wysokości skrzyżowania z ul. Józefa Rostka przechodzi na prawą stronę i poprowadzona jest dalej do ul. Staszica.

Na odcinku od ul. Jeziorowej do ul. Staszica powstaje chodnik wraz z istniejącymi wjazdami o nawierzchni z kostki betonowej. Dodatkowo na odcinku od ul. Jeziorowej do ul. Józefa Rostka wyznaczony został pas postojowy, który przeznaczony będzie między innymi dla korzystających z Parku Roth i rodziców dzieci Przedszkola nr 12.

Inwestycja obejmuje również przebudowę kanalizacji deszczowej.

Do wykonania pozostało:

  • na odcinku od ul Rostka do ul. Staszica: remont kanalizacji deszczowej, wykonanie warstw podbudowy pod nawierzchnię i samej nawierzchni z betonu asfaltowego oraz chodników i miejsc postojowych,
  • na pozostałym odcinku: dokończenie budowy chodników i ścieżki rowerowej oraz wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego.

Przebudowa ulic Cecylii i Marii Rodziewiczówny

Przebudowa ul. Cecylii obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu o szerokości 5,5 m, długości 686 m., przebudowę 4 skrzyżowań, przebudowę zjazdów indywidualnych i chodników o szerokości 1,5-2,5 m, a także budowę 46 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz przebudowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. W zakres przebudowy ul. Marii Rodziewiczówny wchodzi przebudowa jezdni, chodników, zjazdów indywidualnych oraz wykonanie kanalizacji deszczowej.

Do wykonania pozostało:

  • ul. Cecylii - ułożenie warstwy wiążącej z asfaltobetonu na odcinku od ul. Siwonia do końca zakresu oraz warstwy ścieralnej z asfaltobetonu na całej długości ulicy,
  • ul. Rodziewiczówny - wykonanie chodników z jednej strony ul. Rodziewiczówny oraz warstw podbudowy i nawierzchni (warstwy wiążącej i ścieralnej) na całej ulicy.

Ile to kosztuje?

Przebudowa ulic Cecylii i Marii Rodziewiczówny to koszt 3,408 mln zł. Przebudowa ulicy Bema kosztuje 1,952 mln zł. Miasto Racibórz zdobyło dofinansowanie na realizację tych inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W przypadku dróg na Ostrogu wynosi ono 55%, natomiast w przypadku ulicy Bema 50%.

Ulicę Bema przebudowuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza. Za realizację inwestycji na Ostrogu odpowiada Zakład Usług Budowlanych MARBUD  z Rybnika

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].