Transport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Horror na DK 45. "Ledwo uszedłem z życiem". Czy doświadczyliście kiedyś czegoś podobnego?

- Ja osobiście nazywam ją drogą śmierci - pisze o krajówce z Chałupek do Raciborza mieszkaniec naszego regionu. Czy macie podobne odczucia?

Horror na DK 45. "Ledwo uszedłem z życiem". Czy doświadczyliście kiedyś czegoś podobnego?
Tak wyglądał samochód autora listu do redakcji po zderzeniu z ciężarówką (fot. Czytelnik).
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Ankieta

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś groźnej sytuacji na DK 45 w powiecie raciborskim?
Zobacz więcej

Oto wiadomość, którą otrzymaliśmy na naszą pocztę

29.12.2021 r. o godzinie 5.50 jechałem sobie spokojnie do pracy. Ponieważ spadł świeży puch z nieba, wybrałem się 1,5 h wcześniej do pracy, aby dojechać bezpiecznie. Niestety, nie dojechałem. Na ulicy Hulczyńskiej, przy wjeździe do Raciborza, na pierwszych dwóch zakrętach jechałem powoli, gdy tir jadący z naprzeciwka nie dostosował prędkości, wpadł w poślizg i rozbił doszczętnie mój pojazd. Ledwo uszedłem szczęśliwie z życiem.

Żona jeżdżąca do pracy tą drogą raz w tygodniu musi płakać za kierownicą. Ostatnio tir oślepiał moją matkę światłami. Potem strąbił, wyprzedził i przyhamował, podczas gdy mama jechał 50 km/h, jak należy.

Ja osobiście nazywam to drogą śmierci. Za mało patroli, za mało fotoradarów. Ciężarówki jeżdżą bezkarnie. Smutna prawda o tej drodze.

(dane autora do wiadomości redakcji)

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KSz (5.173. * .126) 23.01.2022 22:44

Wolno wcale nie znaczy bezpiecznie, trzeba znać przepisy ruchu drogowego i nie mieć zaufania do innych uczestników ruchu i przede wszystkim nie tamować ruchu. Jeżeli nawet masz w zabudowanym 50 a z górki np. pojedziesz 55 czy 60 i przez to hamujesz bo musisz jechać 50 i nie patrzysz w tylne lusterko czy ktoś jedzie za tobą i bezsensownie co chwilę hamujesz to nie zdziw się jak ktoś cię wyprzedzi bo stwarzasz zagrożenie. Druga sprawa na tej drodze - traktory i ciągniki - niekiedy tworzy się za nimi kilometrowy korek bo rolnik sam w dolinie nie może zjechał na pobocze i przepuścić kierowców, przez to wszyscy na hura zaczynają taki traktor czy ciągnik wyprzedzać po kilka samochodów na raz nie patrząc czy z naprzeciwka nie nadjeżdża pojazd i przez to dochodzi na tej drodze do wypadków. Tak samo z rowerzystami tir wyprzedza bez kierunkowskazu kierowca za nim nie wie dlaczego zmienia pas ruchu, ale domyślnie może uznać że na drodze znajduje się przeszkoda, tir wyprzedza i następny tir czy osobówka wyprzedza kiedy z naprzeciwka jedzie pojazd, w rezultacie żeby się "zmieścić" wjeżdża w kierującego z naprzeciwka lub w rowerzystę - po prostu brak rozumu i wyobraźni. Jeżeli chodzi o samych rowerzystów - brak kasków, brak jakichkolwiek elementów odblaskowych czy lampki w rowerze. Jeżeli widzę rowerzystę w kasku i ubranego np. w strój sportowy, który jedzie dosyć sprawnie mogę zakładać że zna przepisy ruchu drogowego, jeżeli widzę na rowerze babcie czy dziadka bez kasku jadącego środkiem drogi w ślimaczym tempie zaczynam się zastanawiać czy tacy dziadkowie wiedzą jakie sprowadzają zagrożenie przede wszystkim na siebie ale tez i na innych uczestników ruchu drogowego

~Tranzytem (5.173. * .174) 23.01.2022 17:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pytanie dlaczego ta DK nie jest rozbudowana albo puszczona poza zabudowaniami?! Tamtędy jeździ tyle.tranzytu w stronę KK że powinna ona mieć nowy ślad poza zabudowaniami o drodze klasy S

~Saszka (10.0. * .133) 23.01.2022 08:59

Karać kierowców ciężarówek co jeżdżą jak patrole.

~cołaska (10.0. * .15) 22.01.2022 21:59

Za dnia można tamtędy jako tako pojeździć bezpiecznie, ale po zmroku to jest rzeczywiście droga grozy. wyjątkowo zdradliwe są odcinki Sudół - Bieńkowice oraz Tworków - Krzyżanowice. Tam jest najwięcej zdarzeń drogowych. Nie kojarzę żebym kiedykolwiek widział tam patrole drogówki, oni łapią w Tworkowie ukryci wśród drzew, albo w Studziennej przy kościele. A TIR-y wiozą śmierć. Ostatnio właśnie na tej trasie TIR skosił jakiegoś rowerzystę w weekend.

~www (78.31. * .246) 22.01.2022 21:06

jeżeli na terenie miasta na drodze DK45 wielu kierowców zachowuje się jak zwykli bandyci, to nie trudno sobie wyobrazić co dzieje się poza terenem zabudowanym, i to nie jest tylko kwestia zbyt małej ilości patroli policji, mnie zastanawia dlaczego jeżeli przez nasz powiat przebiega dość ważny tranzyt dla ciężarówek, to dlaczego nie działa tu Inspekcja Transportu Drogowego - o czym doskonale wiedzą kierowcy dużych aut, swego czasu dokonałem ponad 40 zgłoszeń na krajową mapę zagrożeń, wszystkie były potwierdzone przez policję, po czym po jakimś czasie wszystkie wymazano - znaczy się świadczy to o tym że problem rozwiązano ? by najmniej, wszystko jest po staremu, ale widocznie ta mapa wygląda ładniej bez naniesionych zagrożeń... pozostaje przechodząc przez tą drogę na pasach mieć oczy i w d..ie a czasami wykazać dobry refleks, a wpisy na wymienioną aplikację policyjną nie mają najmniejszego sensu, skutkują tylko postawieniem kilka razy po zgłoszeniu patrolu policji w celu potwierdzenia, i w sumie to nie mam nawet pretensji do Policji, zdaję sobie sprawę że funkcjonują w jakimś absurdalnym systemie, który tworzą urzędnicze nieroby oderwane od rzeczywistości, nastawione na dobre wyniki w tabelkach i statystykach