Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Kabaret Smile z żorskim akcentem komentuje wybory w USA

10.11.2020 13:23 | 1 komentarz | ska

Znany w całej Polsce Kabaret Smile opublikował prostą, ale wymowną grafikę odnoszącą się do wyborów prezydenckich w USA. Kabareciarze zestawili w niej prezydentów Stanów Zjednoczonych od 1998 roku oraz prezydenta Żor od 1998 roku, gdzie w każdej kolejnej kadencji funkcję tę pełnił i pełni obecnie Waldemar Socha. 

Kabaret Smile z żorskim akcentem komentuje wybory w USA
Kabaret Smile i prezydent Żor Waldemar Socha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kabaret Smile z żorskim akcentem komentuje wybory w USA

Wybory prezydenckie w światowym mocarstwie - Stanach Zjednoczonych wzbudzały w ostatnim tygodniu wiele emocji. Ostatecznie po przeliczeniu głosów i decyzji elektorów w poszczególnych stanach nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych został Joe Biden (właśc. Joseph Robinette Biden Jr.), były wiceprezydent za kadencji Barracka Obamy. 

Także polscy komentatorzy odnoszą się do wyborów za oceanem. W odniesieniu do stron polskiej sceny politycznej jedni żałują przegranej Donalda Trumpa, drudzy gratulują wygranej Bidenowi. Wybory w odniesieniu do naszego podwórka skomentował także Kabaret Smile z Lublina. Spośród miast, które od kilku kadencji wybierają jednego i tego samego prezydenta, kabareciarze wybrali właśnie Żory, gdzie od 1998 roku prezydentem jest Waldemar Socha. 

Warto dodać, że mem z prezydentem Waldemarem Sochą i prezydentami USA już od pewnego czasu krąży w sieci i bije rekordy popularności. Kabareciarze po prostu jeszcze bardziej go wypromowali.