Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

O włos od doskonałości: Wiatr we włosach

10.10.2016 09:00 | 0 komentarzy | (q)

Niezależnie od długości włosów, nasze jesienne fryzury powinny być dynamiczne i swobodne. Do łask powracają grzywki oraz irokezy. Zadowoleni będą też panowie, którzy lubią zarost.

O włos od doskonałości: Wiatr we włosach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kto nie lubi żmudnego układania włosów, będzie mógł w końcu z niego zrezygnować. W tym sezonie na damskich i męskich głowach królować będą proste, ale dynamiczne fryzury, którym żaden wiatr nie zaszkodzi. Sprawdzą się zarówno cięcia klasyczne na włosach długich, przyciętych prosto do jednej długości, koniecznie z grzywką prostą, skośną lub zaczesaną na bok, jak i fryzury dla niegrzecznych chłopczyc: boby, longboby i irokezy.

Odważniejsze panie mogą się zdecydować na wygolenie partii włosów z tyłu lub boku głowy, które dobrze prezentuje się z różnego rodzaju wzorkami. Modna jest też asymetria, za pomocą której można modelować owal twarzy i krótkie fryzurki, chaotycznie cieniowane, sprawiające wrażenie niestylizowanych.

W strzyżeniach męskich modne są krótko wygolone boki, z widocznymi przejściami, oraz wygolone przedziałki z jednej lub obu stron głowy z długą górą, zaczesywaną na bok lub do tyłu. Panowie lubiący nosić długie włosy, powinni je na koronie włosów wiązać w „samuraja”, a boki wygalać, albo nosić naturalnie wystopniowane. Nadal trendy są długie, ale schludnie przycięte brody oraz krótkie, 2-dniowe zarosty i zawsze sprawdzające się klasyczne strzyżenia.

Marianna Korzonek, mistrz fryzjerstwa, Salon Fryzjerski OLYMP w Raciborzu