Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Taniec i malowanie, czyli poradź sobie ze stresem

10.10.2016 07:00 | 0 komentarzy | (q)

Pracownia Evolutio – Przestrzeń Przyjazna Rozwojowi zaprasza na jedyne w regionie warsztaty wspierania rozwoju dla dzieci i młodzieży, łączące ruch i ekspresję manualną. Na zajęciach wykorzystywane są narzędzia z terapii tańcem oraz arteterapii i prowadzone są autorską metodą Dance&Image®, która powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w dziedzinie rozwoju osobistego.

Taniec i malowanie, czyli poradź sobie ze stresem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzieci w naturalny sposób wykorzystują ruch jako środek wyrazu, a muzyka i taniec pomaga w budowaniu kontaktu z własnym ciałem i pogłębianiu jego świadomości, co skutkuje lepszą relacją z samym sobą, z rówieśnikami i otoczeniem. Bardzo ważną częścią warsztatów jest odkrywanie i uruchamianie twórczego potencjału, uwrażliwianie na obcowanie z twórczością innych, odejście od oceny i krytyki, a przez to większe otwarcie na drugiego człowieka.

Młody człowiek ma silną potrzebę określenia własnej tożsamości, a także wyrażania się w akceptującej i przyjaznej atmosferze – bez osądzania, wartościowania czy podziałów. Uważność – bycie w tu i teraz, które ćwiczy się podczas zajęć wpływają pozytywnie na koncentrację, radzenie sobie ze stresem i emocjami. Kontakt ze sztuką ułatwia pokazanie swojej unikalności w świecie, cennej wyjątkowości i umiejętności korzystania z niej, a wplecione w zajęcia elementy zabawy pozwalają uwolnić umysł i spontaniczność. Fenomenem tej metody jest iż uruchomiony potencjał skutkuje otwarciem się na różne dziedziny życia.

Warsztaty odbywają się w cyklach 12-tygodniowych (zajęcia raz w tygodniu 60 – 90 min.). W ciągu roku szkolnego przewidziane są dwa cykle.

Dla dorosłych Pracownia przygotowała wieczory w tańcu spontanicznym, podczas których uwalnia się umysł i rozluźnia się ciało, aby na nowo uruchomić drzemiącą w każdym z nas radość i umożliwić prawdziwy relaks. W spontanicznym tańcu nie ma nauki kroków tanecznych, nie dąży się do opanowania czy doskonalenia technik, tańczy się po prostu samych siebie.

Już niedługo w Pracowni pojawi się również oferta warsztatów dla Kobiet. Zapraszamy wszystkie Panie, niezależnie od wieku, kondycji czy umiejętności. Będziemy odkrywać swoje prawdziwe piękno!

Więcej na www.pracowniaevolutio.pl, 601 949 906