Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Plac zabaw będzie droższy

07.09.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

SYRYNIA Firma, która wygrała przetarg na wykonanie zagospodarowania terenu placu zabaw w Syryni zrezygnowała z wykonania zadania.

Plac zabaw będzie droższy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Lubomi, firma z Małkini Górnej odmówiła podpisania umowy na wykonanie zadania. – Firma uznała, że termin wykonania zadania jest dla niej zbyt krótki. Poza tym chyba zbyt nisko oszacowała swoją ofertę. Liczyła, że zadanie wykona podwykonawcami dostępnymi tutaj na miejscu, ale okazało się, że wtedy nie wyjdzie na swoje – mówi Bogdan Burek, zastępca wójta Lubomi. Dlatego też UG zdecydował o wyborze kolejnej najkorzystniejszej oferty, która jednak jest sporo droższa od tej, którą przedstawiła firma z Małkini Górnej. Ta bowiem oszacowała, że plac zabaw i zagospodarowanie terenu wykona za 349 tys. zł. Tymczasem kolejna oferta, przedstawiona przez przedsiębiorstwo WIS z Rybnika jest o 70 tys. zł droższa.

Plac zabaw powstanie u zbiegu ul. 3 Maja, Wolności i Potokowej. – W miejscu dawnego stawu czy zbiornika przeciwpożarowego, którego tam już nie ma – precyzuje Czesław Burek, wójt Lubomi. Teraz rośnie tam jedynie trawa. Wkrótce zostanie tam zabudowa mała architektura z ławeczkami, koszami na śmieci, rowerowymi stojakami oraz dobrze wyposażony plac zabaw.

Zgodnie z zapisami przetargowymi, wykonawca ma czas na wykonanie zadania do 18 września tego roku. Przypomnijmy, że gmina na wykonanie placu pozyskała prawie 60 tys. zł z Konkursu Marszałkowskiego Inicjatywa Sołecka.

(art)

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia