Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Zamiast starego komina, instalacja fotowoltaiczna

21.07.2020 07:00 | 0 komentarzy | juk

Będzie schludniej, ładniej a przede wszystkim ekologicznej. Trwa termomodernizacja Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Syryni. Prace mają zostać zakończone na przełomie października i listopada.

Zamiast starego komina, instalacja fotowoltaiczna
W ramach inwestycji budynek zostanie ocieplony oraz wyposażony w nowoczesną kotłownię gazową z zamkniętą komorą spalania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SYRYNIA Postępują prace przy termomodernizacji siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Syryni. Już wkrótce obiekt zyska nie tylko nowy wygląd, ale przede wszystkim stanie się bardziej ekologiczny.

Jak przekazuje nam Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa, w ramach inwestycji budynek zostanie ocieplony oraz wyposażony w nowoczesną kotłownię gazową z zamkniętą komorą spalania. Wymieniona zostanie też stolarka okienna oraz pokrycie dachowe. Obiekt zyska ponadto nową fasadę, a z krajobrazu Syryni zniknie komin starej kotłowni. Na budynku pojawi się za to instalacja fotowoltaiczna. - Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma ZRB Budolex. Koszt zadania to 1,4 mln zł, a termin jej zakończenia to przełom października i listopada - mówi Raczkowski.

Termomodernizacja siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. odbywa się w ramach unijnego projektu, na który powiat wodzisławski pozyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 2,9 mln zł. Wkład własny samorządu to 1,1 mln zł. Projekt obejmuje również termomodernizację i poprawę efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Celem obu przedsięwzięć jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych substancji szkodliwych dla środowiska, poprawa aspektów zdrowotnych dla lokalnego społeczeństwa, zapewnienie wymaganej oszczędności energii, komfortu i bezpieczeństwa, a także obniżenie kosztów eksploatacji i utrzymania obiektów.

(juk)