Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wypłata dla wójta z podwyżką

W tym roku w budżecie gminy Świerklany przewidziano podwyżki płac o 5 proc. dla niektórych pracowników budżetówki, m.in. szkolnych sprzątaczek. Z tego samego punktu wynika też podwyżka dla wójta, którą radni zatwierdzili większością na ostatniej sesji.

Wypłata dla wójta z podwyżką
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

 

Wynagrodzenie wójta składa się z kilku elementów, z których najważniejsze jest wynagrodzenie zasadnicze. Według nowej stawki wynosić będzie 5565zł. Kolejnym elementem jest dodatek funkcyjny, teraz w wysokości 1732 zł, ponadto dodatek za wysługę lat (1113zł) i dodatek specjalny (1554zł). Razem po podwyżce wójt Świerklan będzie zarabiać 9964zł brutto. O wynagrodzeniu wójta decydują radni, którzy głosowali nad tym punktem na ostatniej sesji. Ostatecznie uchwała o podwyżce przeszła większością głosów, a do jej poparcia nie przychylili się tylko trzej radni z Jankowic będący w nieformalnej opozycji. Dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden zagłosował przeciw. Na sesji obecnych było 14 radnych, brakowało tylko przewodniczącego rady, który leczył w domu złamaną na przygotowaniach do turnieju radnych w siatkówce nogę. Wynagrodzenie wójta zostało podwyższone o 474 zł, wcześniej zarabiał 9490zł. Teraz zajmuje drugie pod względem wynagrodzenia miejsce wśród wójtów powiatu rybnickiego. Pierwszy jest wójt Gaszowic z pensją nieco ponad 11 tys. zł brutto, ale nie posiada zastępcy, więc ma więcej obowiązków.

(ska)

 

 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pan (91.146. * .81) 23.03.2013 13:17
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

DARMOZJADY !!! nic nie robi tylko do swojej kieszeni ładuje,

~kis (91.146. * .81) 23.03.2013 13:16
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

ciekawe za co dostanie taką podwyżkę, chyba za siedzenie na stołku !!!!

~obok (87.205. * .80) 23.03.2013 08:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

wójt Mszany to za takie psie"grosze" nawet z domu nie wychodzi !

~asad (188.137. * .74) 23.03.2013 07:01
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

czas by w końcu ograniczyć wysokość płac na niektórych samorządowych stanowiskach . Nie by powracać do tzw ustaw "kominowych' ale tak " po Bożemu " by KAŻDY mógł GODNIE Żyć

~bajka! (188.137. * .36) 22.03.2013 19:48
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

no super wójt 5% procent to ponad 900 zł u sprzątaczki 5% to ok 50 no to faktycznie bajka ( wszystko brutto) wiec na rękę sprzątaczka dostanie majątek jakieś 15-18 razy mnie

~Gmina Gorzyce (193.150. * .118) 22.03.2013 18:17
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Takk mało ??? nasz wójt ma o niebo lepiej