Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Kolej wyremontuje nastawnie w naszym regionie

12.12.2020 07:00 | 0 komentarzy | żet

PKP PLK przymierzają się do ogłoszenia kilkuset przetargów na szacunkową kwotę 17 mld zł. Część z nich dotyczy infrastruktury kolejowej w naszym regionie.

Kolej wyremontuje nastawnie w naszym regionie
PKP PLK zapowiadają kolejne inwestycje w infrastrukturę kolejową - część z nich w naszym regionie (zdjęcie poglądowe, fot. PKP PLK S.A.).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedmiotem przetargów zapowiadanych przez PKP PLK mają być studia wykonalności, dokumentacje projektowe oraz roboty budowlane przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w ramach Krajowego Programu Kolejowego oraz nowej perspektywie unijnej, a także prace remontowe i utrzymaniowe. W tej drugiej kategorii uwzględniono remonty budynków położonych na terenie działania Sekcji Eksploatacji Racibórz i Rybnik (Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach).

Zwróciliśmy się do PKP PLK z prośbą o doprecyzowanie, jakie budynki zostaną wyremontowane. - Roboty obejmą całą sieć kolejową w kraju, w tym także inwestycje na obszarze woj. śląskiego. Planowany jest remont łącznie 9 budynków technicznych, magazynu i nastawni w Raciborzu, Rybniku, Orzeszu, Mikołowie, Wodzisławiu i Suminie - odpowiedziała nam Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.