Koszykarskie podsumowanie weekendu #12: Zwycięstwa GTK Sordrew i RMKS Xbest. Koszmarna porażka RKK AZS

Sześć meczów i tylko dwie wygrane. Tak wygląda bilans meczów drużyn z naszego regionu na koszykarskich parkietach w miniony weekend.

II liga mężczyzn

Koszykarzom GTK Sordrew udało się odwrócić losy spotkania. Po pierwszych dwóch kwartach młodzi gliwiczanie przegrywali z Cracovią dziewięcioma punktami. Straty udało się odrobić już w trzeciej kwarcie i przed ostatnią odsłoną GTK prowadził dwoma oczkami. W czwartej kwarcie GTK wygrał 21:15 i w całym meczu 83:75. Gliwiczanie, którzy zajmują 9. miejsce w tabeli zagrają u siebie z MKKS Rybnik (12. miejsce).

KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - GTK Sordrew Gliwice 75:83 (27:20, 19:17, 14:25, 15:21)

Najlepiej punktujący:

• Kraków: Olaf Bloda 26, Błażej Karlik 13, Sebastian Dąbek 13.
  • Gliwice: Stanisław Heliński 25, Mikołaj Adamczak 23, Aleksander Wiśniewski 14

Rybniczanie już po pierwszej kwarcie wiedzieli, że w meczu z Tarnowskimi Górami (4. miejsce) trudno będzie cokolwiek ugrać. KKS Ragor przeprowadził sobie trening na parkiecie MKKS-u prowadząc aż 24 punktami! W drugiej kwarcie powiększyli przewagę do 31 oczek. Na pocieszenie koszykarzom MKKS-u pozostało to, że wygrali kwartę numer 3 i 4. Ostatecznie wysoko przegrali z Ragorem 72:95. W środę koszykarze MKKS (12. miejsce) rozegrają zaległy mecz z Cracovią (11. miejsce), a weekend pojadą na wyjazd do GTK Sordrew (9. miejsce).

MKKS Rybnik - KKS Ragor Tarnowskie Góry 72:95 (11:35, 11:18, 21:14, 29:28)

• Rybnik: Marcin Sroka 13, Piotr Kawczyński 11, Adam Białdyga 11.
  • Tarnowskie Góry: Grzegorz Zadęcki 22, Bartłomiej Wróblewski 18, Aleksander Maślanka 12, Szymon Podgórski 11.

Tym razem było naprawdę bardzo blisko. Gliwiczanie, którzy nie wygrali jeszcze żadnego meczu walczyli do samego końca o to, żeby zapisać historyczne zwycięstwo w tym sezonie. Choć mecz nie układał się od pierwszych minut, to koszykarze Politechniki potrafili przejąć kontrolę nad meczem i po trzech kwartach prowadzili sześcioma punktami. W czwartej kwarcie przegrali z Bozzą siedmioma i w całym meczu 77:78. Przed ostatnią drużyną w tabeli w tym roku jeszcze dwie szanse na zanotowanie pierwszej wygranej. Z Ragorem Tarnowskie Góry (4. miejsce) i Polonią Bytom (2. miejsce).

KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice - KK UR Bozza Kraków 77:78 (19:28, 26:14, 19:16, 13:20)

• Gliwice: Cyprian Błaszczyk 17, Jakub Ściegienny 13, Kamil Michalik 10.
  • Kraków: Tomasz Palmowski 19, Jarosław Giżyński 15, Marcin Siwak 14.

II liga kobiet:

Olimpijki zremisowałyby mecz z Wisłą, gdyby nie przespały trzeciej kwarty. Koszykarki z Wodzisławia toczyły wyrównany bój w każdej poza trzecią kwartą, którą przegrały 22 punktami. Przed Olimpią (4. miejsce) starcie z faworytem ligi - Zagłębiem Sosnowiec (2. miejsce).

ISWJ Wisła - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 80:58 (15:14, 16:18, 33:11, 16:15)

Najlepiej punktujące:

• Wisła: Beata Szarzec 23, Laura Kotrys 20, Justyna Brańka 14.
  • Wodzisław Śląski: Monika Opiatowska 14, Marcelina Strządała 13.

O sile Zagłębia przekonała się ekipa z Raciborza. Choć obie drużyny grają w tej samej lidze, to różnica pomiędzy obiema ekipami jest ogromna. Raciborzanki przegrały różnicą 104 punktów! Trudno tu coś więcej dodać. Porażka. RKK AZS (6. miejsce) szansę na drugą wygraną będzie miało w najbliższy weekend, gdzie zmierzy się z rywalem na swoim poziomie - Dwójką Kamienica Polska (7. miejsce).

Zagłębie Sosnowiec - RKK AZS Racibórz 124:20 (36:4, 32:10, 37:4, 19:2)

• Sosnowiec: Karolina Zuziak 34, Paulina Krakowczyk 20, Sylwia Wojtylas 17, Klaudia Klebach 13, Martyna Gruszka 11, Karolina Antas 10.
  • Racibórz: Karolina Zimnicka 11.

Sukces w miniony weekend zanotowały tylko zawodniczki z Rybnika. Od pierwszych minut toczyły wyrównany bój, ale ciągle pokazując swoją wyższość. Ostatecznie RMKS Xbest wygrał w Katowicach różnicą 14 oczek. RMKS Xbest (1. miejsce) swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej rozegra już w 2021 roku, a przeciwnikiem będzie ISWJ Wisła (5. miejsce).

AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice - RMKS Xbest Rybnik 64:78 (16:19, 17:19, 16:28, 15:12)

• Katowice: Monika Kominowska 22, Julia Kluziak 19, Katarzyna Stec 11.
  • Rybnik: Joanna Sobota 18, Beata Jurczyńska 17, Agnieszka Cwill 12.