Koszykarskie podsumowanie weekendu #2

Bardzo wysokie zwycięstwo koszykarek RMKS Rybnik, wygrana koszykarzy GTK Sordrew Gliwice oraz porażki zawodników Politechniki Śląskiej Gliwice, MKKS-u Rybnik i fatalna przegrana dziewczyn z RKK AZS Racibórz. Tak wyglądał koszykarski weekend w regionie.

II liga mężczyzn:

W II kolejce meczów koszykarskiej II ligi mężczyzn doszło do derbów Gliwic pomiędzy Politechniką Śląską, a GTK Sordrew. Zwycięstwo powędrowało do drużyny GTK, która wygrała każdą z czterech kwart. Początkowe minuty były jednak bardzo wyrównane. Po pierwszej kwarcie GTK prowadziło dwoma punktami, a na przerwę schodziło prowadząc trzema. Niewielka przewaga zaczęła rosnąć  w kolejnych dwóch odsłonach. Po trzech kwartach GTK Sordrew powiększył przewagę do sześciu punktów, aby ostatecznie w całym meczu zwyciężyć 81:67. GTK jest na miejscu szóstym, natomiast AZS ósmy.

KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice - GTK Sordrew Gliwice 67:81 (18:20, 18:19, 20:23, 11:19)

Najlepiej punktujący:

Politechnika: Jakub Ściegienny 19, Maciej Wąsowicz 12, Łukasz Piwowarczyk 8, Bartosz Matysiak 8.

GTK Sordrew: Szymon Wąsik 19, Mikołaj Adamczak 15, Norbert Maciejak 10, Bartosz Chodukiewicz 10, Stanisław Heliński 10.

Wysoką porażką zakończył się wyjazd MKKS-u Rybnik do Krakowa. W hali przy Piastowskiej koszykarze z Rybnika już w pierwszej kwarcie zostali pozbawieni złudzeń na korzystny rezultat. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili aż 37:10. W kolejnych dwóch kwartach zespół z Krakowa ponownie rzucił powyżej 30 punktów przy raptem 36 punktach MKKS-u łącznie. W ostatniej odsłonie gospodarze ponownie wygrali lecz tylko 26:23. Ostatecznie rybniczanie przegrali wysoko 69:130. MKKS Rybnik zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

AZS AGH Kraków - MKKS Rybnik 130:69 (37:10, 35:22, 32:14, 26:23)

AZS AGH: Bartosz Wróbel 23, Patryk Wydra 14, Michał Medes 14, Konrad Mamcarczyk 14.

MKKS Rybnik: Tomasz Czajowski 17, Adam Anduła 16, Krzysztof Zieliński 9.

II liga kobiet:

Absolutna dominacja. Inaczej nie można skomentować pojedynku RMKS-u Rybnik z Dwójką Kamienica Polska. Rywalki rybniczanek w żadnej kwarcie nie zdołały rzucić dwucyfrowego wyniku. Koszykarki RMKS-u w każdej z trzech kwart rzuciły ponad 30 oczek, a w czwartej odsłonie nieco ponad 20. Ostatecznie RMKS wygrał 127:24. RMKS zamuje drugie miejsce w tabeli.

RMKS Rybnik - UKS Dwójka Kamienica Polska 127:24 (32:6, 31:5, 38:9, 26:4)

Najlepiej punktujące:

RMKS Rybnik: Joanna Sobota 17, Agnieszka Cwill 17, Karolina Danielewicz 15, Natalia Rusińska 15, Aleksandra Lewoń-Sczansny 14, Ewelina Najduch 13.

UKS Dwójka: Maja Cykowska 9.

Po pierwszej kwarcie meczu wiedzieliśmy już wszystko. Gospodynie wygrywały z koszykarkami z Raciborza 26:0. W drugiej kwarcie raciborskie koszykarki zaprezentowały się najlepiej choć przegrały 17 oczkami. W trzeciej i czwartej kwarcie dominacja AZS UŚ nie podległa dyskusji. Drużyna z Raciborza została rozbita 22:98 i w tabeli zasłużenie zajmuje ostatnie miejsce.

AZS Uniwersytetu Śląskiego - RKK AZS Racibórz 98:22 (26:0, 28:11, 22:3, 22:8)

AZS UŚ: Julia Kluziak 16, Monika Kominowska 15, Katarzyna Piorun 14, Amelia Ziajska 14, Katarzyna Stec 12.

RKK AZS: Zuzanna Stęb 11.