Dwie czerwone kartki w derbach. Dąb Gaszowice wygrał z Unią Racibórz [ZDJĘCIA]

W środę na boisku w Piecach rozegrano zaległy mecz jesiennej kolejki IV ligi. Gospodarze wygrali z Unią Racibórz 2:1. Sędzia meczu pokazał zawodnikom jednej i drugiej drużyny po czerwonej kartce.

W pierwszej połowie Unia Racibórz, która wygrała ostatnie trzy mecze nie istniała. To Gaszowice mające ostatnio trzy porażki na koncie prezentowały się lepiej czego efektem była bramka Sebastiana Szymury w 30. minucie meczu. W drugiej połowie unici wyglądali nieco lepiej, ale to Dąb zdobył drugą bramkę. Na listę strzelców, mijając przedtem bramkarza wpisał się Damian Gorzawski. Dębowi sytuacja wymknęła się spod kontroli po czerwonej kartce dla Michała Szczurka, który w polu karnym sfaulował Jonatana Domina. Rzut karny wykorzystał niezawodny Paweł Woniakowski, który zdobył tym samym jedenastą swoją bramkę w sezonie. Dwie minuty później ten sam zawodnik wyleciał z boiska w bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Woniakowski użył słów w stosunku do swojego rywala, tymczasem sędzia uznał, że były one skierowane do niego i pokazał mu czerwoną kartkę. Obie drużyny ostatnie pięć minut rozegrały w dziesiątkę, a mecz zakończył się zwycięstwem Dębu Gaszowice 2:1.

GKS Dąb Gaszowice - KS Unia Racibórz 2:1 (1:0)

Sebastian Szymura 30., Damian Gorzawski 73. - Paweł Woniakowski 82.-k.

Żółte kartki: Damian Gorzawski, Jakub Gnyp, Łukasz Michalski, Mirosław Kuczera (wszyscy Dąb) - Jonatan Domin, Paweł Woniakowski, Mateusz Trzeciak (wszyscy Unia)

Czerwone kartki: Michał Szczurek (82. Dąb), Paweł Woniakowski (85. Unia).

Sędziował: Mirosław Górecki (KS Katowice)

GKS Dąb: Mirosław Kuczera - Wojciech Orzeł, Michał Szczurek, Damian Gorzawski (80. Przemysław Stebel), Tomasz Reguła, Jakub Gnyp (73. Kamil Sikora), Sebastian Szymura, Grzegorz Brózda (85. Łukasz Michalski), Paweł Wieczorek (70. Krzysztof Szewczyk), Krzysztof Sikora, Michał Mazur. Trener: Zdzisław Marszolik.

KS Unia: Aleksander Pluta - Kamil Łątkowski (76. Marcin Mizia), Mateusz Pientka, Paweł Woniakowski, Marek Prusicki, Dawid Migus (46. Mateusz Trzeciak), Bartosz Remień, Mateusz Wowra (63. Łukasz Zapotoczny), Rafał Chałupiński, Jonatan Domin, Mateusz Kocot. Trener: Piotr Hauder.