Trzecia porażka z rzędu rybnickich koszykarek [ZDJĘCIA]

Lekka zadyszka złapała podopieczne Grzegorza Korzenia.

W ostatnim meczu, na swoim parkiecie, koszykarki RMKS Rybnik przegrały z liderkami z Sosnowca. Tydzień temu musiały pogodzić się z porażką w Katowicach, a w sobotę, 9 grudnia okazały się gorsze do ekipy UKS La-Basket Piekary Śląskie, grając ponownie na wyjeździe. Z taką formą trudno będzie rywalizować w II fazie walki o mistrzostwo II ligi.

Mecz w Piekarach, w pierwszej połowie był dość wyrównany. Po 20 minutach gry miejscowe prowadziły, ale tylko 34:31. Po trzeciej kwarcie wydawało się, że to rybniczanki, wygrywając tę część meczu 23:6, dopiszą sobie do konta dwa kolejne punkty. Niestety, w ciągu dziesięciu decydujących minut, podopieczne Grzegorza Korzenia straciły aż 35 pkt i ponownie schodziły z parkietu pokonane, przegrywając ostatecznie 75:69. Ta porażka boli tym bardziej, że w pierwszym starciu obu ekip – RMKS spokojnie wygrał na swoim parkiecie 72:51.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej rybniczanki (17 grudnia) zagrają w Boguszowicach z ISWJ Wisła i będzie to znakomita okazja, aby przerwać serię porażek. Zespół z Wisły zamyka bowiem ligową tabelę.
Zapraszamy do fotorelacji z meczu UKS La-Basket – RMKS.

UKS La-Basket Piekary Śląskie - RMKS Rybnik (13:17, 21:14, 6:23, 35:15)