Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy Łaźnia Moszczenica będzie czerpać dochody z wynajmu? Trwają rozmowy

W urzędzie miasta odbyło się spotkanie w temacie Łaźni Moszczenica, a konkretnie możliwości szybkiego przejęcia obiektu przez powołaną instytucję oraz ewentualnego pozyskania dodatkowych środków, m.in. przez wynajem powierzchni. 

Czy Łaźnia Moszczenica będzie czerpać dochody z wynajmu? Trwają rozmowy
Spotkanie w temacie przejęcia obiektu przez instytucję oraz możliwości pozyskania dodatkowych środków odbyło się 5 października w jastrzębskim magistracie. fot. UM Jastrzebie-Zdrój

Czy Łaźnia Moszczenica będzie czerpać dochody z wynajmu? Trwają rozmowy

W połowie przyszłego roku planowane jest otwarcie Carbonarium, czyli wystawy stałej Łaźni Moszczenica. Jednak już teraz trwają rozmowy na temat możliwości przekazania budynku Łaźni a także zagospodarowania drugiej części, której przebudowa prawdopodobnie ruszy jeszcze w tym roku (przetarg jest już ogłoszony).

Łaźnia Moszczenica szuka dodatkowych źródeł finansowania. W większości przypadków wymogiem jest, by instytucja ubiegająca się o pieniądze była zarządcą obiektu. Póki co, aż do zakończenia prac budowlanych, jest on przekazany wykonawcy czyli konsorcjum firm, na czele którego stoi Częstobud sp. z o.o.

- Z chwilą, kiedy Instytut Dziedzictwa i Dialogu stanie się jednostką zarządzającą obiektem, będziemy aplikować o dodatkowe środki z różnych źródeł. Dlatego zależy nam na jak najszybszym jego przejęciu - komentuje Izabela Grela, p.o. dyrektora jednostki.

- Będziemy się starali nie tylko o pieniądze na działania miękkie, ale też na rozwój infrastruktury i wyposażenia Łaźni. Na tym chcemy przede wszystkim się skupić - dodaje.

Rozmowy toczyły się również wokół ewentualnego zwiększenia dochodów Łaźni poprzez najem powierzchni pod działalność komercyjną o charakterze biznesowym i rozrywkowym. Według wcześniejszych planów, w Łaźni funkcjonować ma m.in. strefa gastronomiczna, z której obiekt czerpałby dodatkowe zyski. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy miałyby rozpocząć się poszukiwania najemców. 

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lokotraktor (146.185. * .58) 05.10.2022 17:02

Czerwonowlosa jest dyrektorem, ale sama jeszcze nie wie czego.
To jest po prostu genialne.
Dziesiatki milionow wydane na projekt, ktory nie wiadomo do czego bedzie sluzyl i komu.

Ja mam nadzieje, ze to sie w koncu skonczy wiezieniem dla szeregu osob.
Odpowiedzialnosc za taka glupote musi byc osobista.

~milus (80.53. * .194) 05.10.2022 12:44

Czyli nawet po zamknięciu kopalni będziemy dalej dopłacać do rylstwa z naszych podatków

~iwan (83.4. * .140) 05.10.2022 12:31

Widać po ich mina że zero pomysłu tak jak ze wszystkim

~Raperkaklasztorna (89.64. * .39) 05.10.2022 11:34

Po prostu otwórzcie tam Biedronkę i będzie większy pożytek dla ludzi niż z tej całej łaźni, instytutu czy co tam jeszcze chcecie za kurioza tworzyć.

~Mordimer_Maderdin (89.25. * .86) 05.10.2022 11:19

piękne bzdury... strefa gastro xD
Dla kogo?
Kto będzie docelowym klientem strefy gastro? Nie no ludzie! Parodia xD
Nie skończona łaźnia, nie wiadomo kiedy będzie, nie ma żadnych najemców i nawet planów po za ogólnymi czyli "działalność komercyjna o charakterze biznesowym i rozrywkowym" - czyli wszystko może tam być ale najemców nie będzie (chyba, że będą mega korzystne warunki, ale takich nie będzie jak chcą zarabiać na tym). Zarządzanie na najwyższym poziomie xD bez kitu! Dajcie to dzieciakom które mają podstawy przedsiębiorczości to zrobią to o wiele lepiej.