Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co z odwodnieniem na Słowiańskiej w Wodzisławiu?

Podczas sierpniowej sesji rady miejskiej radna Lidia Ptak pytała o remont ulicy Słowiańskiej w dzielnicy Jedłownik i wykonane tam odwodnienie, bo mieszkańcy skarżyli się na nieprawidłowości. Podczas środowej sesji rady miejskiej ma zapaść decyzja o kolejnym etapie remontu.

Co z odwodnieniem na Słowiańskiej w Wodzisławiu?
Zdaniem ZDM ukończenie trzeciego etapu Słowiańskiej rozwiąże problem odwodnienia. Czy jednak najniżej położony teren nadal nie będzie wymywany?

Co z odwodnieniem na Słowiańskiej w Wodzisławiu?

- Droga według mieszkańców jest źle wykonana, nieprawidłowo wykonano odwodnienie drogi, jak również położono wadliwe korytka, które są spękane po świeżo wykonanym remoncie i odbiorze technicznym, na który nie zostali zaproszeni mieszkańcy, ani zainteresowani radni miejscy i radni z dzielnicy – podała w treści pisma do urzędników radna Lidia Ptak, pytając m.in. o to, czy w ramach gwarancji możliwe będzie usunięcie wad na ul. Słowiańskiej, a także o to, czy projekt remontu dalszego odcinka drogi może być zmieniony tak, aby nie powodował zalewania posesji?

W odpowiedzi urzędnicy poinformowali, że wykonane dotychczas dwa pierwsze etapy inwestycji nie obejmowały wymiany przekrycia korytek betonowych, które stanowią odwodnienie pól uprawnych i działek, położonych powyżej nawierzchni drogi. - Zdemontowane korytka betonowe w ramach etapu nr 1 na odcinku od posesji nr 20 do 24 zostały zastąpione korytkami większej pojemności bez przekrycia, w celu maksymalnego możliwego odbioru wód z pól uprawnych – informuje w odpowiedzi Grzegorz Połomski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim. Dyrektor podkreśla także, że zaprojektowany 3. etap inwestycji rozwiąże problem odwodnienia drogi. - Jednocześnie pragnę podkreślić, że zaprojektowana kanalizacja deszczowa służy wyłącznie odwodnieniu pasa drogowego, a system koryt drogowych betonowych wspomaga odwadnianie działek zlokalizowanych powyżej pasa drogowego – wyjaśnił Grzegorz Połomski, zaznaczając, że w przypadku nawalnych deszczy, jakie w ostatnich latach zdarzają się w naszym regionie, żadne rozwiązanie nie jest w stanie przyjąć tak dużych ilości wody.

Podczas środowej sesji radni mają zdecydować o przeznaczeniu środków na trzeci etap Słowiańskiej. Warto podkreślić jednak, że wspomniane 3 etapy remontu ulicy nie obejmują całej jej długości. - To około 1/3 długości ulicy. Mam nadzieję, że jeszcze pojawi się na sesji dyskusja, bo mieszkańcy po prostu są rozczarowani niedoróbkami i jakością wyremontowanych odcinków. Jestem oczywiście za wykonaniem kolejnego odcinka, ale tak, aby został on wyremontowany poprawnie. Czy to rozwiąże problemy z odwodnieniem? Przekonamy się – podsumowuje Lidia Ptak.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 28.09.2022 17:50

Dalej jak robią odwodnienia to nie dają rur o większym przekroju, dają 200setki,zamiast 400setek. Teraz opady się zmieniły i mały przekrój rury nie jest w stanie odebrać takiej ilości wody. Tak zrobiono przy garażach na osiedlu XXXlecia,mimo sugesti mieszkańców aby dać większy przekrój rury nie zrobiono tego i garaże zalewane

~PeOwiec (155.133. * .231) 28.09.2022 13:41

Panie dyrektorze nie wiem dzie pan pobierał nauki w tym zakresie ale czytam pana wypociny i mam wrażenie że chyba kończył pan nauki nie w tym zakresie