Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niezwykłe urządzenia dla seniorów. Dzięki nim mogą się czuć bezpieczniej

Seniorzy z gminy Godów otrzymali opaski, które monitorują stan zdrowia i pozwalają na natychmiastową reakcję w przypadku jego zagrożenia.

Niezwykłe urządzenia dla seniorów. Dzięki nim mogą się czuć bezpieczniej
Mieszkanka gminy Godów Maria Kozielska otrzymuje od wójta Mariusza Adamczyka opaskę z urządzeniem monitorującym stan zdrowia.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Godowie realizuje program pn. Korpus Wsparcia Seniorów, mający na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, przez zwiększanie dostępu do tzw. opieki na odległość. W ramach programu ponad 30 seniorom otrzymało niezbędne do tego opaski z urządzeniami, monitorującymi stan zdrowia i w razie potrzeby alarmującymi pomoc.

Urządzenie wielofunkcyjne

Program ma na celu zapewnienie możliwości bezpiecznego funkcjonowania osób starszych w ich miejscu zamieszkania. 32 seniorom z gminy Godów dostarczono specjalne opaski, które są połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się z gotową do interwencji centralą. Urządzenia wyposażone są ponadto w m.in.: detektor upadku, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe - puls i saturacja.

Wystarczy nacisnąć jeden przycisk

Jedną z osób, które otrzymały taką opaskę jest 92-letnia Maria Kozielska, którą opiekuje się córka Kornelia. Opaskę pani Marii wręczył Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów. Opiekunowie seniorki mają nadzieję, że dzięki możliwości wezwania pomocy w każdej sytuacji, będzie ona czuć się bezpieczniej. Tym bardziej że wezwanie pomocy w tym przypadku jest znacznie prostsze niż w przypadku korzystania z telefonu. W

Była dotacja

- Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w programie i otrzymaniu opasek z urządzeniami monitorującymi, nasi seniorzy będą poczują się, choć odrobinę bezpieczniej - mówi Mariusz Adamczyk przypominając, że gmina została uczestnikiem Korpusu Wsparcia Seniora, dzięki staraniom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Godowie. GOPS pozyskał na realizację programu nieco ponad 26 tys. zł

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].