Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co się dzieje z Zielonymi Płucami Ostroga? Minęło ponad pół roku, a tężni nie ma

Michał Kuliga - radny i ojciec sukcesu w Budżecie Obywatelskiem na 2022 rok z tężnią i małym parkiem dla Ostroga - zawnioskował u prezydenta Raciborza o raport z urzędniczych działań w sprawie realizacji projektu.

Co się dzieje z Zielonymi Płucami Ostroga? Minęło ponad pół roku, a tężni nie ma
Radny miejski z Ostroga Michał Kuliga. Obok Ludmiła Nowacka radna Raciborza

Włodarz przedstawił mu kalendarium aktywności magistratu dotyczących zadania. W marcu Miasto Racibórz zawarło z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu umowę na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów miejskich. Jej przedmiotem objęto opracowanie urbanistycznej koncepcji programowo – przestrzennej dla obszaru nieruchomości gminnej na Ostrogu, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Królewska, Książęca i Elżbiety w Raciborzu.

Instytut Architektury PWSZ, w ramach zawartej z Miastem Racibórz umowy dostarczył i przedstawił podczas prezentacji zorganizowanej w Urzędzie Miasta, 8 zróżnicowanych koncepcji nowego sposobu zagospodarowania nieruchomości. Wszystkie koncepcje w swoich założeniach uwzględniły na wskazanym terenie lokalizację obiektu tężni. Autorkami i autorami zaprezentowanych rozwiązań koncepcyjnych sposobu nowego zagospodarowania terenu, przy współpracy kadry naukowej, byli studenci i studentki uczelni.

Po analizie i ocenie dostarczonych koncepcji, przeprowadzonych przez zespół przedstawicieli urzędu miasta, wybrano jedną najwyżej ocenioną koncepcję. Rekomendowano ją do opracowania na jej podstawie dokumentacji architektoniczno-budowlanej i wykonawczej. Autorkami wybranej koncepcji są studentki: Monika Sowa oraz Dominika Kalemba.

Referat Zamówień Publicznych wszczął postępowanie o zamówienie publiczne na opracowanie niezbędnej dokumentacji. Wybrano ofertę Studia Architektury

Waldemara Bobera z Rydułtów. Miasto zapłaci mu 92 865 zł. Czas na wykonanie dokumentacji ustalono na 90 dni.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~LepiejBiegaNiżLiczy (37.47. * .121) 11.08.2022 12:44

Juz widzę, jak radny Kuliga to zrobi za milion złotych…

~58nr67i (5.184. * .15) 10.08.2022 08:59

To przede wszystkim głosy mieszkańców stoją za tym sukcesem bo ich ilość decyduje o wyborze. Poza tym radni powinni przemyśleć fakt że budżet obywatelski ma na celu inicjowanie postaw społecznych mieszkańców. Radni mogą po prostu wpisać zadanie w budżet i je zrobić a budżet obywatelski może powinni zostawić inicjatywom mieszkańców nawet gdy są to inicjatywy małych grup. Ale każdy park i każde drzewo to dobry kierunek. Blokowiska szczególnie potrzebują parku w innej dzielnicy miasta.

~Polowetempo (5.173. * .70) 10.08.2022 07:54

Wyniki BO we wrześniu,a on w marcu dopiero bierze się za realizację,no w takim tempie to Racibórz wielki nie będzie.....