Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prawie 250 tys. złotych trafi do powiatu. Dzięki temu szkoła specjalna otrzyma nowy minibus

Powiat wodzisławski pozyskał kolejne dofinansowanie na rzecz osób z niepełnosprawnością. Dzięki nowym środkom zakupiony zostanie minibus.

Prawie 250 tys. złotych trafi do powiatu. Dzięki temu szkoła specjalna otrzyma nowy minibus
Umowę w sprawie dotacji podpisali 13 lipca w siedzibie śląskiego PFRON-u starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON Jan Wroński.

Prawie ćwierć miliona złotych wpłynie do kasy Powiatu Wodzisławskiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup minibusa dostosowanego do transportu osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich. To efekt starań Zarządu Powiatu o wsparcie rozwoju Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

Umowę w sprawie dotacji podpisali 13 lipca w siedzibie śląskiego PFRON-u starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON Jan Wroński. Zgodnie z dokumentem Fundusz przekaże Powiatowi prawie 231,3 tys. zł na zakup minibusa na potrzeby Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. w ramach programu likwidacji barier transportowych. - Planujemy kupić fabrycznie nowy specjalistyczny wóz z windą, przeznaczony do transportu 20-24 osób z niepełnosprawnościami. Będzie on wykorzystywany do transportu podopiecznych ZPSWR w Wodzisławiu Śl. - informuje Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Raczkowski zwraca uwagę, że decyzja PFRON-u otwiera powiatowi możliwość ogłoszenia w najbliższym czasie przetargu na dostawę pojazdu. - Będzie to już kolejna w tym roku inwestycja władz powiatu w największą w powiecie placówkę zapewniającą edukację dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W lutym w szkole uruchomiono bowiem wartą 440 tys. zł windę. Około jednej czwartej społeczności szkolnej stanowią bowiem osoby mające problemy ze swobodnym samodzielnym poruszaniu się - przekazuje kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].