Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyłoniono wykonawcę przebudowy „Balatonu” w Wodzisławiu Śląskim

Ośrodek Rekreacyjny „Balaton” już wkrótce zostanie zmodernizowany. Inwestycja będzie możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą Wodzisław Śląski wnioskował. W kwietniu tego roku ruszył przetarg na zagospodarowanie wspominanego terenu, właśnie wyłoniony został wykonawca tego projektu.

Wyłoniono wykonawcę przebudowy „Balatonu” w Wodzisławiu Śląskim
fot. UM Wodzisław Śl.

Spośród trzech ofert złożonych w przetargu nieograniczonym na wykonanie zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenu Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim” wybrano Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza, a cena wyniosła 17 374 445,33 zł brutto.

- Dziś rozstrzygnęliśmy przetarg na zagospodarowanie terenu „Balatonu” zgodnie z koncepcją, którą pokazywałem mieszkańcom wielokrotnie. Od momentu podpisania umowy i przekazania placu budowy, firma, którą wybraliśmy za ponad 17 mln zł, będzie miała 12 miesięcy na wykonanie tej inwestycji, na którą wszyscy czekamy od lat. Wiem, że jest to trudny czas dla tego typu projektów. Każdy proces budowlany niezależnie od jego rozmiarów zawsze jest wyzwaniem szczególnie, że do wykonania jest piękny ośrodek sportów wodnych, który ma zachować swój zielony charakter - powiedział prezydent Mieczysław Kieca.

W ramach modernizacji zaplanowano m.in. budowę pomieszczeń do obsługi Ośrodka, pomieszczeń magazynowych, boisk do siatkówki plażowej, parkingu dla rowerów, placu zabaw, pomostu rekreacyjnego, deptaka, strefy workout, kręgu ogniskowego z tarasem widokowym, małej architektury (ławy, prysznice, kosze). W planach jest także przebudowa nawierzchni

i towarzyszącej infrastruktury technicznej. Ważnym elementem inwestycji będzie również zagospodarowanie plaży z późniejszą możliwością jej wydzielenia. Dodatkowo w ramach projektu wybudowana zostanie droga wewnętrzna wraz z miejscami postojowymi.

Ośrodek Rekreacyjny "Balaton" to miejsce, gdzie można nie tylko zażyć kąpieli i odpocząć na łonie natury, ale także uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Obiekt cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród wodzisławian, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości. To nie tylko zbiornik wodny, to również kilometry tras rowerowych, ścieżek do nordic walking, możliwość wypożyczenia kajaków, rowerków wodnych czy łowienia ryb. To tam w sezonie czynne jest kąpielisko i organizowane są imprezy dla całych rodzin.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].