Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dwie kolejne działki pod budowę bloków w Kuźni Raciborskiej przekazane

Kuźnia Raciborska przekazała dwie kolejne, a zarazem ostatnie działki pod budowę bloków, które mają powstać przy ulicy Bema. Gminę na zebraniu właścicieli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „Śląsk Południe” reprezentowała wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk.

Dwie kolejne działki pod budowę bloków w Kuźni Raciborskiej przekazane
Kuźnia Raciborska poprzez budowę bloków chce walczyć z depopulacją. Na zdjęciu wizualizacja, jak obiekty mają wyglądać

O przekazaniu dwóch kolejnych działek poinformował burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha. Przypomnijmy, to inwestycja realizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. SIM (dawne TBS-y) to spółka tzw. not for profit budująca mieszkania społeczne. Tworzone są przez samorządy, a wspólnikiem każdego staje się Krajowy Zasób Nieruchomości. Mieszkania dedykowane są osobom i rodzinom nieposiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

W Kuźni Raciborskiej ma zostać wybudowanych sześć bloków przy ulicy Bema (początkowo przekazano działki pod budowę czterech, dwie kolejne czekały na zlikwidowanie wady prawnej). W każdym z nich ma powstać po 20 mieszkań (czyli łącznie będzie 120 lokali) – na jednym poziomie po pięć, najmniejsze będzie miało 35,4 m2, a największe 69,3 m2. Obiekt będzie podpiwniczony i wyposażony w windę.

Oprócz tego ma zmienić się otoczenie wokół. Powstaną parkingi, place zabaw oraz tereny zielone z elementami małej architektury – ławkami i koszami na śmieci.

Na budowę gmina pozyskała 3 mln złotych wkładu pieniężnego z Rządowego Programu Rozwoju Mieszkalnictwa. Burmistrz Macha prognozuje, że do kilku miesięcy ma zapaść decyzja o finansowaniu inwestycji przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Podaje, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty w terenie ruszą na jesień.


Czytaj także: 

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rrk (94.254. * .101) 18.07.2022 10:44
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A skąd to wiesz skoro nigdy żadnego domu nie miałeś i nigdy na swoim nie mieszkałeś, więc nie masz porównania ani wyboru mieszkania.

~jestemrad (188.137. * .64) 17.07.2022 22:27
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@jasieniek lepszy nowy blok niż stary dom. Lepszy stary blok niż dom ogrzewany piecem. Wygodniejsze do życia najbiedniejsze miasto niż najbogatsza wieś.

~Gmina (37.30. * .228) 17.07.2022 22:07
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wybudujcie przedszkole bo nie mamy gdzie oddać swoje pociechy a przedszkole od 8 jest dla bezrobotnych rodziców !!!!

~Banda_szkodników (84.241. * .224) 07.07.2022 01:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dziękujemy droga opozycjo. Kolejny wasz sukces. Co jeszcze zablokujecie?

~Jasieniek (188.146. * .59) 06.07.2022 15:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Że tak ludzie potrafią w króliczoku mieszkać !

~DoWidzeniaPanstwu (91.205. * .221) 06.07.2022 15:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kuźnia nie ma hamulcowych na pokładzie i stawiają bloki. Czas pozbyć się betonu z RM

~Wiemzeniewiem (5.173. * .152) 06.07.2022 14:56
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Tak Polowy nawet nie wiedział gdzie chciałby wybudować....fikcyjny prezydent....

Pokaż więcej