Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sukces rodzi śmieci. W Oborze narzekają po Festiwalu Średniowiecznym

Rekordowy pod względem frekwencji tegoroczny festiwal Drengów pozostawił po sobie nie tylko miłe wrażenia. Mieszkańcy dzielnicy, gdzie odbyła się impreza, byli poddenerwowani wielką ilością śmieci, która została po wydarzeniu. Z prośbą o wzmożoną pracę służb porządkowych przy kolejnych edycjach poprosiła prezydenta miejscowa radna Magdalena Kusy.

Sukces rodzi śmieci. W Oborze narzekają po Festiwalu Średniowiecznym
Radna Magdalena Kusy z Obory przekazała na sesji uwagi sąsiadów z dzielnicy, narzekających na zaśmiecenie ulic po festiwalu Drengów

Radna z klubu popierającego prezydenta Polowego pochwaliła niedawny Festiwal Średniowieczny. Nazwała go wyjątkowo bogatym i stwierdziła, że był dobrym wydarzeniem dla miasta.

- Jest jednak coś, co wymaga poprawienia. Chodzi o zaśmiecenie okolic siedziby Drengów, a ulica Markowicka była wyjątkowo zaśmiecona - stwierdziła radna Kusy.

Podkreśliła, że liczba gości na festiwalu była w tym roku ogromna (samych odtwórców przybyło 700).

- Wiem, że ustawiono dodatkowe kontenery na śmieci, ale nie wystarczyło tego, żeby zapanować nad odpadami. Wszystkie kosze w drodze do centrum handlowego były przepełnione. Naprawdę wyglądało to bardzo źle, a festiwal jest już międzynarodowy i przybyło dużo gości z Czech. To nie była najlepsza wizytówka Raciborza - oceniła radna z Obory.

Magdalena Kusy zasugerowała, żeby w przyszłym roku wysłać do akcji więcej służb oczyszczających rejon festiwalu, tak żeby sprzątający pojawiali się w każdy dzień festiwalu oraz tuż po jego zakończeniu.

Prezydent Polowy odparł, że przy wszystkich miejskich imprezach plenerowych urząd stara się maksymalnie zaangażować służby porządkowe w ich obsługę, ale frekwencja na festiwalu Drengów przekroczyła najśmielsze oczekiwania. - W kolejnych edycjach dopilnujemy, żeby tego typu sytuacje nie miały już miejsca - zadeklarował włodarz. Dodał, że patrząc na całokształt organizacji wydarzeń w mieście i zapewnienia wywozu śmieci przy nich powstających, samorząd raciborski nie ma się czego wstydzić.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AndrzejKKK (46.134. * .7) 04.07.2022 23:52

Rzeczywiście na miejskich imprezach ilość koszy i ich opróżnianie wyraźnie się poprawiła.