Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kobyla ma nowego sołtysa. To były radny

Wybory należało przeprowadzić po tym, jak z tej funkcji zrezygnował poprzedni sołtys. W spotkaniu uczestniczył wójt Grzegorz Niestrój

Kobyla ma nowego sołtysa. To były radny
Jan Zaczyk - nowy sołtys Kobyli (fot. UG Kornowac)

Dotąd sołtysem Kobyli był Alfred Kocjan, będący także radnym gminy Kornowac. Z mandatu się zrzekł, w efekcie przeprowadzono wybory uzupełniające.

W trakcie zebrania wiejskiego mieszkańcy zgłosili tylko jednego kandydata na sołtysa, Jana Zaczyka – radnego gminy Kornowac w latach 2002 – 2018. „Za” jego kandydaturą zagłosowało 36 mieszkańców, nikt nie był przeciwko.

Przeprowadzono także wybory uzupełniające do rady sołeckiej, bo jeden z członków zrezygnował. Piotra Szwana zastąpiła Grażyna Gaszka. Radę tworzą także: Janusz Szlapański, Marek Niewrzoł, Katarzyna Cieślik, Grzegorz Bauerek i Wiesława Bochynek.

Ludzie

Alfred Kocjan

Radny gminy Kornowac, były sołtys Kobyli 

Grzegorz Bauerek

Radny gminy Kornowac

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Jan Zaczyk

Były radny gminy Kornowac, sołtys Kobyli

Katarzyna Cieślik

Radna gminy Kornowac

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].