Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Laboratoria przyszłości w gorzyckich szkołach

od 1 września 2022 roku w każdej ze szkół uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu, w tym z drukarek 3D, mikrokontrolerów i sprzętu do nagrań.

Laboratoria przyszłości w gorzyckich szkołach
pixabay.com

W roku szkolnym 2021/2022 siedem szkół otrzymało w programie Laboratoria Przyszłości wsparcie finansowe w wysokości 574 300,00 zł.  Pieniądze otrzymały:

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Bluszczowie - 30 000,00 zł;

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach - 95 700,00 zł;

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Gorzycach - 98 400,00 zł

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach - 70 000,00 zł;

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Olzie - 60 000,00 zł

Szkoła Podstawowa w Rogowie - 101 100,00 zł

Szkoła Podstawowa im. ks. Ewalda Kasperczyka w Turzy Śląskiej - 119 100,00 zł

Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Zakupiony sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania zarówno na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].