Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław Śl.: Poprawią funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetykę wokół szkoły

Otoczenie wokół wodzisławskiego Tischnera już wkrótce się diametralnie zmieni. Powstanie parking dla rowerów, zostaną nasadzone rośliny ozdobne, a także przebudowana będzie droga.

Wodzisław Śl.: Poprawią funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetykę wokół szkoły
Umowę ze strony powiatu podpisali: starosta Leszek Bizoń oraz dyrektor ZSP Wojciech Komorek, a ze strony wykonawcy – pełnomocny wspólnik spółki Łukasz Szczyrba.

Nakładem 2,25 mln zł Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wyszyńskiego 39, w skład którego wchodzi II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera oraz Liceum Plastyczne zyska nowe otoczenie. Wszystko za sprawą inwestycji, w której sprawie wczoraj (21.06) w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę.

Dzięki inwestycji znacznie poprawi się codzienne funkcjonowanie szkoły, polepszy komfort nauki i pracy w placówce, jak i względy estetyczne obiektu, który funkcjonuje w centrum sporego osiedla mieszkaniowego dzielnicy Nowe Miasto w Wodzisławiu Śl. - Podchodząc do tej inwestycji, zależało nam głównie na poprawie bezpieczeństwa w tej szkole, ale też estetyki. Liczymy na to, że z czasem takie inwestycje będą miały miejsce w każdej ze szkół powiatu wodzisławskiego – mówił starosta Leszek Bizoń.

Zakres inwestycji obejmuje aż 50 pozycji – od prac rozbiórkowych i porządkowych, przez odwodnienie terenu, nasadzenia trawników i roślinności ozdobnej, przebudowę zjazdu i drogi wewnętrznej, wykonanie placów manewrowych, parkingu dla rowerów, chodników, montaż elementów małej architektury, po udrożnienie kanalizacji deszczowej i jej modernizację, przebudowę przyłączy sieci wod-kan i gazowej oraz montaż nowego ogrodzenia. Wszystko to ma zostać ukończone do października.

Wykonawcą inwestycji została firma SZCZYRBA z Rogowa wyłoniona po tym, jak pierwszy z wybranych wykonawców zrezygnował z realizacji zadania. Umowę ze strony powiatu podpisali: starosta Leszek Bizoń oraz dyrektor ZSP Wojciech Komorek, a ze strony wykonawcy – pełnomocny wspólnik spółki Łukasz Szczyrba.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].