Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ul. Cicha w Bojanowie będzie jak nowa

Do końca sierpnia ma potrwać remont ulicy Cichej w Bojanowie (gm. Krzanowice). To zadanie, które miejscowy urząd realizuje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich. Do gminnego skarbca wpadło na tę inwestycję 600 tys. zł. Dotąd droga posiadała liczne zagłębienia i nierówności.

Ul. Cicha w Bojanowie będzie jak nowa
Ul. Cicha w Bojanowie to obecnie plac budowy (fot. UM Krzanowice)

W ramach zadania wymieniona zostanie istniejąca nawierzchnia bitumiczna, a przy tym droga zostanie poszerzona. Nowy będzie też chodnik wraz z wjazdami do nieruchomości.

Zadanie realizuje zabełkowski Ekoland. Firma za wykonanie zażyczyła sobie 700 883,86 zł, a więc niewiele ponad 100 tys. złotych urząd do tego zadania dołożył ze swojego budżetu.

- Dziękujemy pani senator RP Ewie Gawędzie za wsparcie w pozyskiwaniu środków na ten cel - napisali urzędnicy z Krzanowic w mediach społecznościowych. Jednocześnie przeprosili za utrudnienia i niedogodności, informując, że prace remontowe są już mocno zaawansowane.

Przypomnijmy, w ramach tego samego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych środki trafiły także do gminy Rudnik na przebudowę dróg dojazdowych oraz budowę infrastruktury towarzyszącej na osiedlu wielorodzinnym w Strzybniku. Pisaliśmy o tym zadaniu w artykule: Realizacja inwestycji zaniepokoiła radnego, bo ma nastąpić do dwóch lat. A środki już pozyskano.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].