Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powiat odebrał pomoc rzeczową przekazaną przez jeden z niemieckich samorządów

Z niemieckiego Recklinghausen do Wodzisławia Śl. Taką trasę pokonała ciężarówka po brzegi załadowana niezbędnymi artykułami dla obywateli Ukrainy przebywających w naszym regionie.

Powiat odebrał pomoc rzeczową przekazaną przez jeden z niemieckich samorządów
Partnerzy z Niemiec przekazali łącznie 11 palet różnych artykułów.

26 maja do powiatowego magazynu pomocy humanitarnej dotarł transport pomocy z Niemiec dla obywateli Ukrainy. To efekt współpracy pomiędzy starostami powiatu wodzisławskiego Leszkiem Bizoniem i Recklinghausen Bodo Klimpelem.

Partnerzy z Niemiec przekazali łącznie 11 palet różnych artykułów: od łóżek polowych i śpiworów, przez środki czystości, chemię gospodarstwa domowego po artykuły spożywcze i słodycze. Przekazane rzeczy zostały zdeponowane w magazynie, skąd po zewidencjonowaniu i podzieleniu zostaną rozdysponowane do miejsc, w których na terenie powiatu wodzisławskiego przebywają uchodźcy wojenni z Ukrainy.

Starosta Leszek Bizoń skierował do władz powiatu Recklinghausen podziękowania, w których podkreślił, że w obliczu tak dużego kryzysu humanitarnego, solidarność europejska, będąca fundamentem partnerstwa obu powiatów oraz wsparcie ze strony przyjaciół są bardzo ważne i pokrzepiające. – Bardzo cieszy mnie fakt, że potrafimy się jednoczyć, a solidarność to nie tylko slogan, ale rzeczywista więź, wsparcie, wyznawanie wspólnych wartości, empatia oraz brak przyzwolenia na krzywdę innych – podkreśla Leszek Bizoń.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].