Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kompromitacja w Wodzisławiu Śl. Przez błąd urzędników miasto straciło szansę na ponad 30 mln zł [ZDJĘCIA]

Na liście projektów inwestycyjnych, które zostaną sfinansowane w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu są prawie wszystkie samorządy powiatu wodzisławskiego. Prawie, ponieważ w zestawieniu zabrakło samego miasta powiatowego, czyli Wodzisławia Śl. Dlaczego?

Kompromitacja w Wodzisławiu Śl. Przez błąd urzędników miasto straciło szansę na ponad 30 mln zł [ZDJĘCIA]
30 maja o 13.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. odbyła się konferencja prasowa. Jej tematem było podsumowanie drugiej edycji Polskiego Ładu.

30 maja ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Samorządy miały szansę otrzymać bezzwrotne dofinansowanie inwestycji publicznych. Wnioski można było składać w 36 obszarach inwestycyjnych, na które przeznaczono łącznie około 20 mld zł. Każde z miast i gmin powiatu wodzisławskiego złożyło wnioski na swoje projekty. Każde z nich je otrzymała. Jedynym wyjątkiem jest Wodzisław Śląski, który otrzymał okrągłe zero złotych na swoje zadania.

Zgłosili trzy projekty

"Jeśli jest możliwość zdobycia pieniędzy, które będą służyły nam - społeczeństwu Wodzisławia, nie pozostajemy bierni. Trzymajcie kciuki" - pisał w lutym prezydent Mieczysław Kieca w mediach społecznościowych informując jednocześnie o składanych przez miasto trzech wnioskach do Polskiego Ładu. Łączna ich wartość opiewała na prawie 35 mln zł. Pierwsze z zadań związane było z modernizacją i przebudową gminnych dróg na terenie miasta (m.in. ulic: Żeromskiego, 26 Marca, Jana Pawła II, Ofiar Oświęcimskich i Mendego). Drugie przedsięwzięcie dotyczyło przebudowy basenu krytego przy Szkole Podstawowej nr 3, rozbudowy Przedszkola Publicznego nr 2 oraz przebudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Ostatni złożony przez urzędników projekt swoim zakresem obejmował organizację systemu parkowania w centrum miast wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni dróg gminnych w dzielnicy Stare Miasto (czyli ulic: Kubsza, Minorytów, Głowackiego, Powstańców Śląskich, Kościelna oraz księżnej Konstancji).

Prezydent: zadania muszą poczekać na swój czas

Zaraz po opublikowaniu wyników i spostrzeżeniu, że w zestawieniu brakuje Wodzisławia Śl. zwróciliśmy się do magistratu o komentarz. - Ta edycja Polskiego Ładu nie przynosi miastu nowych zadań - komentuje na gorąco prezydent Mieczysław Kieca. Dalej podkreśla, że w obecnej niestabilnej sytuacji na rynku, przy rosnących cenach materiałów i obłożeniu pracowników realizowanymi inwestycjami miasto skupia się na trwających dużych projektach. Wymienia przy tym np. kończący się remont i przebudowę pałacu Dietrichsteinów. - Zadania przygotowane zatem do tej edycji Polskiego Ładu muszą poczekać na swój czas. Także z powodu niewielkiego błędu formalnego, którego nasi pracownicy bez zaangażowania politycznego nie byli w stanie poprawić - dodaje na koniec.

Błąd przy rejestracji

30 maja o 13.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. poseł Adam Gawęda z senator Ewą Gawędą zorganizowali wspólną konferencję prasową. Jej tematem było podsumowanie drugiej edycji Polskiego Ładu. Udział w spotkaniu wzięli także praktycznie wszyscy przedstawiciele samorządów powiatu wodzisławskiego. Z ust parlamentarzystów posypały się gratulacje w stronę włodarzy. Ci z kolei dziękowali za okazane wsparcie. Nawiązano także do braku otrzymanego dofinansowania przez miasto Wodzisław Śl. - Miasto popełniło błąd przy rejestracji wniosków - poinformował poseł Gawęda. - Nie wiem, dlaczego nikt z miasta nie sprawdził wcześniej, czy zostały one poprawnie zarejestrowane - mówił. Dodał, że w odróżnieniu od prezydenta Kiecy pozostali włodarze kontaktowali się z nim bądź z senator Gawędą i pytali, czy ich wnioski znalazły się w systemie. - Prezydent ani razu nie skontaktował się z nami podczas trwania naboru - podkreśla tłumacząc, że gdyby to zrobił, to można byłoby wychwycić błąd przy rejestracji wniosków i go poprawić. - Ten kuriozalny błąd kosztuje miasto ponad 30 mln zł, który dla Wodzisławia Śl. i jego mieszkańców będzie bardzo dotkliwy - podkreślił.

Niedowierzanie radnych

W konferencji prasowej wzięło także udział kilku przedstawicieli koalicji większościowej wodzisławskiej rady na czele z jej przewodniczącym Dezyderiuszem Szwagrzakiem. W swoich komentarzach wyrażali niedowierzanie, że miasto popełniło błąd przy rejestracji wniosków. - Po zapoznaniu się z wynikami naboru, jakie były dostępne m.in. w portalu Nowiny.pl, z wielkim szokiem odkryłem, że nasze miasto nie otrzymało żadnego dofinasowania - mówił przewodniczący Szwagrzak. - Jestem zdumiony, że prezydent mógł nie dopełnić formalności i stracić szansę, na jedno z największych dofinansowań, jakie miasto mogło w swojej historii otrzymać - dodał. Zapowiedział, że w magistracie złoży wniosek o dostęp do informacji publicznej, aby potwierdzić informacje o błędzie urzędników. - Jeżeli one się potwierdzą, to pokażą, że prezydent stracił kontrolę nad miastem i żyje tylko w wirtualnym świecie mediów społecznościowych - dodał.


Jak prezydent Kieca komentuje błąd wart 30 mln złotych:

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Ewa Gawęda

Senator RP

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

190 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 12.06.2022 23:07
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(*errata*) stowarzyszenia wodzislaw 2.0

mhl999 12.06.2022 23:07
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

osobiście z całej tej rozgrywki politycznej na linii kieca - gawędziarz najbardziej podoba mi się postawa stowarzyszenia 2.0 które to postanowiło zebrać popisy pod petycją o przyznanie środków i odesłanie jej do premiera. co prawda gest pod publikę, ale próbować przecież zawsze warto. pokazuje przy okazji, że starzy wyjadacze będą się żrać między sobą a tymczasem młodzi po prostu stawiają na dalszy rozwój miasta ponad podziałami i próbują jak mogą.

mhl999 12.06.2022 23:00
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@wnikliwy - oczywiście, że za wpadkę odpowiada urzędnik, który dał ciała bezpośrednio oraz przede wszystkim kieca jako zarządzający jednostką. Tyle, że jak znamy miecia to w jego mniemaniu on winy nie ponosi - po prostu nie potrafi przyjmować takich porażek na klatę, ale to wina nadmiernie rozdmuchanej propagandy wokół jego "cudownej osoby". Nie zmienia to jednak faktu, że wodzisław tych pieniędzy nie stracił, raczej nie zyskał. Taka subtelna różnica w pojęciach. Pomimo, że błąd jestem w stanie zrozumieć to najbardziej jednak ciekawi mnie to jakie konsekwencje zostały wyciągnięte, bo już dawno powinno to nastąpić. czytając kodeks pracy wychodzi taki kwiatek Istotne jest jednak to, iż kara nagany nie może być wymierzona pracownikowi po upływie 2 tygodni od dnia powzięcia przez pracodawcę wiadomości o naruszeniu obowiązku pracowniczego i po upływie 3 miesięcy od dopuszczenia się tego naruszenia przez pracownika. I brak takiej kary będzie kolejnym prezydenckim strzałem w stopę

wnikliwy 10.06.2022 18:37
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~KUKUnaMUNIU (178.36. * .55) 10.06.2022 16:25
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Oj, tam oj tam. Byle się w honoratkowie przelewy zgadzały, a uj tam z jakimś Wodzisławiem! Co to , w dowodzie was mają wpisanych, żeby się musieli o coś starać? Wybraliście, to utrzymujcie, to chyba prawdziwa i najczęściej jedyna, istota, tak zwanych, samorządów?

~ZbieraczChrustu (5.173. * .154) 10.06.2022 06:00
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

To po co jest ten Gawęda jak takiej prostej sprawy nie potrafi załatwić ?

~NieWiemNieZNamSięAleZapytam (5.173. * .31) 09.06.2022 21:25
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Zastanawiam sie cały czas nad tym, jak to możliwe, że przy każdej innej, mniejszej sprawie, obywatel składając jakiś wniosek popełni błędy formalne, to zgodnie zliterą prawa wzywany jest do uzupełnienia i poprawienia byków a w tym wypadku....serio, nie było żadnego trybu aby wezwać Wodzisław do uzupełnienia, złożenia wyjaśnień, poprawienia wniosku jeśli miał wady, nawet techniczne?

~ciekawy (188.137. * .185) 09.06.2022 19:39
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Dokładnie Panie Mieczysławie jak tam nasze 30 baniek ? w jaki sposób planuje pan nam to oddać ?

wnikliwy 09.06.2022 19:05
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Widać dzisiaj po ulewie w jakim stanie są wodzislawskie drogi. Ulica Jana Pawła to potok , część studzienek w dolnej części zalana asfaltem,kilka zapchanych,w takim stanie jest kanalizacja burzowa,co robią na co dzień SKM? Zarząd ulic nie czyści studzienek i woda tworzy potok ,bo niema jej co odbierać

~Deszczpada (46.204. * .182) 09.06.2022 16:58
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Inwestycje nie potrzebne, pół godziny deszczu a drogi w Wodzisławiu zalane

wnikliwy 09.06.2022 16:21
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do mhl999@ uważasz że nikt za to nie odpowiada? Ze strony prezydenta nic nie wskazuje że ktoś źle wykonał swoją pracę.Najwidocznie jest to osoba z bliskiego otoczenia prezydenta o dwóch nazwiskach, zresztą śmiesznych

~ja11 (193.46. * .252) 09.06.2022 06:56
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Teraz to rzeczywiście nie jest strata, ona się pojawi gdy ościenne miejscowości dostana pieniądze i zaczną realizować inwestycje. Wtedy należy wrócić do kwestii odpowiedzialności za stratę 30 mln.

mhl999 09.06.2022 06:53
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

@wnikliwy - raz na wozie, raz pod wozem - tym razem po prostu nie wyszło, przez głupotę ale fakt pozostaje faktem. Przypomnij sobie jak Kieca postanowił odpuścić 5mln kar na 3wzgórza bo doszedł do wniosku, że pieniądze są nieściągalne. Tu możesz mówić o stracie bo jako urzędnik powinien wyczerpać wszystkie możliwości żeby uznać to co uznał. Twoja pamięć najwyraźniej jest krótka lepiej się ekscytować wnioskiem który przepadł.

wnikliwy 08.06.2022 22:00
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Do mhl999@&z tego co wypisujesz, widać że ty jesteś zero,a nie miasto wyszło na zero. Co ty bierzesz? Przestań to brać,bo ci wyraźnie szkodzi

~Klasasamawsobie (87.101. * .96) 08.06.2022 11:00
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Klasa jak piszesz mietka jest jaka widac- nic się nie stało. I dziękujcie że nie ma inwestycji bo jak nie ma inwestycji to nie ma problemu. Zrobi się regefestiwal i będzie dobrze. Upsss nie będzie dobrze bo 40 zł za bilet się szykuje czyli kolejny sukces

mhl999 08.06.2022 06:25
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

@wnikliwy Objektywny - widzę, że powoli widzicie różnicę między straciło 30mln a szansę na 30mln. Pora zrozumieć, że skoro było zero to nadal jest zero. Realnie nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko trzeba zakasać rękawy i być dokładniejszym przy kolejnej okazji pozyskania kasy dla miasta. Wy jednak lubicie płakać ;-) albo też podoba wam się zagrywka gawędziarza. Dla mnie ta sytuacja pokazuje patologię w całej polityce składania wniosków. Błędy formalne powinny być naprawiane od ręki tutaj jednak tak się nie stało ponieważ przeważył interes polityczny i dlatego jest jak jest ;-) W całej tej opowieści zabrakło jeszcze zdania kiecy jakie wyciągnął konsekwencje wobec urzędnika, który nie złożył podpisu. Poza tym sam fakt trzymania tego w tajemnicy pokazuje "klasę" mietka jako kiepskiego polityka. Nadal to jednak nie jest powód do linczu, ten powinien odbyć się w czasie wyborów.

wnikliwy 07.06.2022 19:01
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Za mało jest w UM wiceprezydentów ha ha ha. Administrator sprowadza kolesiostwo POwskie do urzędu i jednostek miejskich. On już w to uwierzył że jest księciem na zamku i miasto jest jego. Traktuje sprawy miasta byle jak,bo nic go nie wiąże z miastem,tylko dobrze płatną posada. Kolesiostwo to tylko delikatne określenie tego co wyprawia w Wodzisławiu Śląskim

zxc 07.06.2022 12:02
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Nie rozmywaj tematu trolu z UM jak napisał wnikliwy. Prawda jest taka, że przez błąd urzędników Wodzisław stracił 30 milionów. I tyle.

wnikliwy 06.06.2022 17:05
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Do odpowiem@-glupi to ty jesteś trolu z UM

~Zzawinkla (91.192. * .92) 06.06.2022 15:28
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

4 prezydenta powołać od sprawdzania tego co już sprawdzone. 20 tys netto na start z możliwością szybkiego awansu zawodowego. Do tego 2 sekretarki i pełne koryto żeby puchł tak jak urzędują chomik i ten na którym wisi krzyżyk

~Odpowiem (94.254. * .181) 06.06.2022 13:43
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Prostypomysl-strasznie głupi komentarz
Wnikliwy i objektywny państwo polskie straciło szanse na miliardy za rządów pis i dalej są tacy co na nich głosują

~Prostypomysl (87.101. * .96) 06.06.2022 13:25
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Kieca wraz z resztą urzędników powinni mieć dwa wyjścia. Albo podają się do dymisji albo na raty spłacają te 30 milionów na 30 lat rozłożone. Proste.

wnikliwy 06.06.2022 12:11
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Miasto straciło szansę na 30 milionów,a taki mhl999 razem z administratorem miasta mówią nic się nie stało. Czy wy stąpacie jeszcze po ziemi,czy już macie odlot?

Objektywny 06.06.2022 00:44
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

mhl999.. Przez błąd urzędników miasto straciło szansę na ponad 30 mln zł , zaś w twoich komentarzach
czytam że tak naprawdę nic się nie stało ,widzę też że twoją mocną stroną w tym temacie jest tylko jedna strona ta na której -siadasz ........ Pozdrawiam .

wnikliwy 05.06.2022 23:19
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Do mhl999@tobie to już nieźle odwala, skończ te wypociny, żałosny jesteś

mhl999 05.06.2022 22:41
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

~vladislav1 (83.7. * .91) wpis o obietnicach wziąłem z dystansem, ale są inni czytający i jeszcze mogli by dojść do zaskakujących wniosków ;-)

mhl999 05.06.2022 22:38
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@Objektywny potrafisz liczyć? 0 + 30mln (rzekome) - 30mln (rzekome) = 0 czy 30mln? Tak urzędnicy popełniają błędy, naprawdę nic nowego i niekoniecznie tylko przy projektach dające kasę. Swoją drogą DGP też nie dostała kasy, a budżet tej inwestycji jest przecież o niebo większy niż 30mln. Na przestrzeni lat lokalne drogi również nie dostały kasy i jakoś nikt się nie burzył. Teraz Gawędziarz robi szopkę i nagle szum, a realnie to nic nowego. Jestem przekonany, że bardzo wiele gmin z w/w programu nie otrzymało środków nawet pomimo dobrych wniosków. Kwoty są drugorzędne. Rozsądny człowiek wie, że nie dla wszystkich starcza. Popełniono karygodny błąd i to wszystko. Kasa przeszła koło nosa. Szkoda się przepychać, gdzie leży racja. Rzuć sobie na inicjatywę Wodzisławia 2.0 - mistrzowskie posunięcie, realnie pod publikę ale rozegrali to bardzo dobrze. Ci "młodzi" ludzie pokazali klasę, że dla nich kluczowe jest miasto, a nie przepychanki władzy.

~Do_nizej (94.254. * .181) 05.06.2022 21:37
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

A do której grupy ty należysz ?
Bo chyba jesteś preziem nowinowych trolli

~Dozaprzanstwa (46.204. * .48) 05.06.2022 21:11
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

vladislav1 nie rusza cię bo należysz do grupy d* włazów prezia od zawsze.gnusny ale posłuszny tkwiący w marazmie drętwy i nijaki. wypisz wymaluj elektorat prezia.

~vladislav1 (83.7. * .91) 05.06.2022 20:34
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

mhl999 W przeciwieństwie do mnie oceniasz bez emocji ? Wiesz co to jest ironia ? A ta sytuacja mnie w ogóle nie rusza, śmieszą mnie za to komentarze.

~Dozaprzanstwa (46.204. * .48) 05.06.2022 19:43
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

5.173- teraz już jesteś profesornadzwyczajny- fajnie. a co na to lekarz świrze? i za brak inwestycji trzeba dziękować wam zaprzancy i nieudacznicy.prezio was utrzymuje i wasze geszefty pawiany na puszczy w kapeluszach teatru ulicy. wam niedojdy dziękować odszczepieńcy i niezguly. wypad z tego miasta o blisko 800 letniej historii wy profesory od dzwonków gazowych!

Don_C 05.06.2022 12:39
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

@Kornelin- wybujałe i roszczeniowe? Wypisałem tylko część tego co obiecał przez lata swojego rządzenia administrator. Widocznie ty masz słabą pamięć. Wybujałe to jakbym napisał że chce osiedle wieżowców . Otwórzcie wreszcie oczy i odswierzcie pamięć . Bo mimo kolejnego blamażu administratora albo pozostajecie zaślepieni albo dobrze wam płacą nie ma innej możliwości.

~Profesornadzwyczajny (5.173. * .81) 05.06.2022 11:13
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Żeby coś stracić trzeba to mieć

~Kornelin (46.134. * .186) 05.06.2022 09:08
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@Don C. Ty masz zawsze zbyt wybujałe i roszczeniowe oczekiwania wobec Wodzisławia. A jego możliwości są zwyczajnie małe. Kieca robi co może, a jak każdy człowiek popełnia błędy. Ty ich nie popełniasz?

Objektywny 04.06.2022 23:05
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

mhl999... Nie musiałeś , piszesz nie pierwszy , nie ostatni błąd popełniony przez jednostkę którą zarządza , to czy dobrze zrozumiałem ? . Nic się nie stało bo nam tych pieniędzy nie zabrano ????, tylko ich nie dostaniemy ??? To może też dobrze że Kieca został prezydentem a nie saperem, bo wtedy błąd odczuło by się gorzej .......

mhl999 04.06.2022 22:14
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

i lepiej żebyś nie wiedział

~PytankoMam (5.173. * .161) 04.06.2022 21:46
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

A kto to jest gawęda?
Bo nie znam,nie słyszałem

mhl999 04.06.2022 21:35
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

~Dozaprzanstwa (46.204. * .232) ~vladislav1 (83.7. * .17) w przeciwieństwie do was oceniam tę sytuację na chłodno i bez emocji. Realnie to nie jest pierwszy i nie ostatni wniosek, który nie przeszedł w tym mieście. I nie ma znaczenia czy z braku środków, niższej pozycji w rankingu wszystkich wniosków czy z powodu błędu formalnego, który nota bene powinien dla zasady być poprawiony bez cyrków dlatego , że dokumenty mają różne schematy zatwierdzeń, nawet jeśli wychodzą z jednej instytucji i wie to ten kto z różnymi dokumentami pracował - jednak jak widać na powyższym przykładzie rozgrywki polityczne są ważniejsze od interesu ogółu. Nadal uważam, że realnie nic się nie stało, a zachowanie gawędziarzy jak i kiecy jako riposty jest na bardzo niskim poziomie. Dlatego Wodzisław Śląski będzie w czarnej D i wg mnie żadna ze stron nie jest skłonna do kompromisu, Kieca bo on po prostu ich nie uznaje i myśli że jest jakimś guru, Gawęda w zasadzie podobnie choć ma większego focha niż Kieca.

~Do_mongola_nizej (5.173. * .161) 04.06.2022 21:11
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Sam jesteś wodzisławskim mongołom pisząc takie bzdury i obrażając innych.
Wcale nie jestem z UM ani nie bronię Kiecy i tez uważam że z-ców jest za dużo ale…..
Przedstawię ci taką sytuacje w Wodzisławiu jest kilka podstawówek i wszystkie piszą projekty,niestety jedna z nich nie dostaje dofinansowania wiec trzeba zwolnić dyrektorkę,pracownicę i najlepiej zamknąć tą szkole ???

Don_C 04.06.2022 20:43
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Faktycznie przekaz z okolic UM jest coraz ciekawszy. Czyli za brak dofinansowania trzeba dziękować . To teraz rozumiem dlaczego administrator ze swoją sitwa nic nie robią w kierunku lobbowania za obwodnicą. I dlaczego są przeciwni odbudowie linii kolejowej SWD - SJZ Nic nie trzeba robić i fajnie ekologicznie w dodatku Wodzisławskie mongolstwo i tak podziekuje.Także dziękuję administratorze za obiecaną halę widowiskowo-sportowa dziękuję za lifting rynku ,muszle w parku.Dziękuję za inwestorów co mieli byc Focus,Galeria Naviga, Galerię Odra,Prevac,Areszt śledczy i czego tam jeszcze nie wymieniłem. Dziękuję laskawco.