Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

20 mln złotych na scalanie gruntów. Co zmieni się na terenie powiatu raciborskiego?

Starosta Grzegorz Swoboda wraz z członkinią zarządu Ewą Lewandowską oraz skarbnikiem powiatu Romanem Nowakiem podpisali nowe umowy na operację scalania gruntów, na łączną kwotę 20 mln zł.

20 mln złotych na scalanie gruntów. Co zmieni się na terenie powiatu raciborskiego?
Na zdjęciu starosta Grzegorz Swoboda, wicestarościna Ewa Lewandowska i skarbnik Roman Nowak (fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu)

- Dzięki staraniom starosty raciborskiego pozyskano środki z programu przyznawania pomocy finansowej na realizację operacji typu „Scalanie gruntów” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego PROW na lata 2014-2020 - poinformowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Umowy dotyczą obrębów:

  1. Pawłów i Żerdziny w gm. Pietrowice Wielkie – koszt operacji 9 787 206,44 zł, powierzchnia gruntów objętych scalaniem – 846,8606 ha, planowany termin zakończenia operacji do czerwca 2025 r.
  2. Gródczanki w gm. Pietrowice Wielkie – koszt operacji 4 239 739,08 zł, powierzchnia gruntów objętych scalaniem – 382,4638 ha, planowany termin zakończenia operacji do czerwca 2025 r.
  3. Owsiszcze i Nowa Wioska w gm. Krzyżanowice - koszt operacji 6 098 369,43 zł, powierzchnia gruntów objętych scalaniem – 533,7396 ha, planowany termin zakończenia operacji do czerwca 2025 r.

- W efekcie scalania poprawie ulegają: drogi transportu rolnego, ścieżki rowerowe, rowy i przepusty - wyliczają w Starostwie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].