Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co prezydent Polowy wie o wycince wszystkich drzew przy ulicy Rybnickiej?

Na posesyjnej konferencji prasowej włodarza padło takie pytanie. Wycinka miałaby dotyczyć planowanego tu remontu drogi wojewódzkiej. Dariusz Polowy twierdzi, że Miasto przejmuje ten remont od marszałka i robi to z "dobrodziejstwem inwentarza".

Co prezydent Polowy wie o wycince wszystkich drzew przy ulicy Rybnickiej?
Dariusz Polowy powiedział dziennikarzom na konferencji, że jeszcze nie zna szczegółów remontu ulicy Rybnickiej

Kiedy samorząd województwa remontował ulicę Bosacką, wycinano tam przydrożne drzewa. Zaskoczeni taki obrotem spraw byli nie tylko mieszkańcy Ostroga. Samorządowcy - w tym obecny wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk żądał wówczas od starosty znakowania drzew przeznaczonych do wycinki, żeby opinia publiczna wiedziała o tym prędzej niż w momencie przybycia ekipy drwali.

Podczas zadawania pytania padło, że na początku kadencji samorządu zapewniano w magistracie, że radni będą wiedzieli pierwsi o zamiarach wobec drzew w Raciborzu, tymczasem wieść o wycince przy Rybnickiej pozostaje na razie w sferze plotek.

Dariusz Polowy odparł, że w sprawie remontu ulicy Rybnickiej (od wiaduktu do mostu) Miasto ma dokumentację przekazaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. - To nie my ustalaliśmy zakres i szczegóły tego remontu. Dokumentacja posiada zintegrowane pozwolenie na realizację inwestycji, co jest bardzo ważne, bo można od razu przystępować do robót - podkreślił włodarz.

Zaznaczył, że dokładnie jeszcze nie wie jak wyglądają szczegóły planowanego remontu. - Jak dostaniemy twardy dokument, to poinformujemy co zawiera - obiecał D. Polowy. Dodał przy tym, że o żadnych zmianach na tym etapie nie ma mowy. - Wiele lat poświęcono na zaprojektowanie tych prac. Gdyby chcieć coś teraz zmieniać w dokumentacji potrzeba byłoby na to kolejnych kilku lat. Przyjmujemy ten remont od marszałka z dobrodziejstwem inwentarza - podsumował na konferencji D. Polowy.

Remont Rybnickiej otrzymał dofinansowanie ze środków rządowych.

Poniżej do obejrzenia zapis całej konferencji posesyjnej z 11 maja 2022 roku, po sesji kwietniowej.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jessturtle (193.56. * .190) 12.05.2022 11:46

Drzewa wyciąć i nasadzić pod miastem tam gdzie będą mogły w spokoju rosnąć. Jeśli są pieniądze to trzeba je wykorzystać dla miasta

~RealistaZeŚląska (194.99. * .244) 12.05.2022 11:35

Bardzo dobrze że Polowy bierze się za Rybnicką. W końcu będzie się dało jeździć jak człowiek.

~MarzenaNN (37.47. * .139) 12.05.2022 11:30

Panie Polowy remontować, remontować i jeszcze raz remontować. Nie oglądać się na malkontentów i narzekaczy.