Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Rudniku tężni nie będzie, ale będą cztery altany

Według założeń zadanie ma być gotowe do końca maja. Wiaty powstaną w czterech sołectwach: w Brzeźnicy, Sławikowie, Gamowie i Modzurowie.

Choć początkowo mówiło się, że w ramach tego zadania być może powstanie tężnia solankowa, to ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, bo realizacja pochłonęłaby cały budżet. Zdecydowano, że powstaną w zamian cztery altanki.

- To sensowniejszy krok - przyznaje w rozmowie z Nowinami Piotr Rybka, wójt gminy.

Na realizację samorząd pozyskał 30 tys. euro wsparcia z Euroregionu Silesia. Pozostała część, pochodzi z budżetu gminy. Przetarg na wykonanie wygrała firma z Błażejowic, wyceniając swą pracę na nieco ponad 210 tys. złotych.

Według założeń zadanie powinno być gotowe do 60 dni od podpisania umowy, a to nastąpiło 31 marca. Wiaty dedykowane będą m.in. dla cyklistów, chcących odpocząć w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów na rowerach. We wnętrzu mają znaleźć się stoliki, ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

Obiekty będą powtarzalne, oparte na rzucie prostokąta, wykonane w technologii mieszanej stalowo – drewnianej, stopy fundamentowe monolityczne. Konstrukcja dachów drewniana, dwuspadowa o kącie nachylenia połaci 39º. Dachy kryte blachą trapezową. Zlokalizowane zostaną w Brzeźnicy (przy drodze 688001S), Gamowie (przy ul. Stawowej), Modzurowie (przy ul. Arki Bożka i ul. Słowackiego) i Sławikowie (przy ul. Lasackiej).

W galerii publikujemy wizualizacje altan.

Ludzie

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fanklubprezesa (46.223. * .153) 04.05.2022 10:27

Te monologiczne fundamenty to pewnie jakiś nowy wynalazek...