Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kawał dobrej roboty. Park przy ul. Topolowej w Kuźni Raciborskiej wysprzątany [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna akcja w regionie w ramach przypadającego na 22 kwietnia Dnia Ziemi. Przeprowadzona została w Kuźni Raciborskiej w środowe przedpołudnie 27 kwietnia.

Kawał dobrej roboty. Park przy ul. Topolowej w Kuźni Raciborskiej wysprzątany [ZDJĘCIA]
W trakcie sprzątania znaleziono nawet sztuczną choinkę. Na zdjęciu widzimy również Patrycję Serafin z Kuźni Raciborskiej, radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, działającą także w strukturach Związku Harcerstwa Polskiego

W ramach obchodów Dnia Ziemi z inicjatywy Marii Wyszomierskiej, przewodniczącej Zarządu Osiedla Stara Kuźnia, czyli jednostki pomocniczej gminy oraz harcerzy i zuchów Hufca Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka, wykonano kawał dobrej roboty. Po raz kolejny wysprzątano park przy ul. Topolowej. - Z taką drużyną można góry przenosić - mówi pani Maria.

W nagrodę dla uczestników sprzątania przygotowano: herbatę, ciasto i kiełbaski.

Akcję wsparł Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej. Patrycja Treffon z Referatu Ochrony Środowiska zabezpieczyła rękawice, worki na śmieci oraz zadbała o wywiezienie nieczystości. W nagrodę dla dzieci zakupiono też gry planszowe.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].