Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dziś Światowy Dzień Ziemi. Jak dbają o nią w gminie Godów?

Na świecie obchodzi się go nieprzerwanie od 1970 r. W Polsce od lat 90. XX wieku. Mowa o przypadającym właśnie dziś (22.04) Dniu Ziemi. - To dobra okazja, by zadbać o nasze najbliższe otoczenie. Gmina Godów i jej mieszkańcy coraz lepiej radzą sobie z tym zadaniem - słyszymy w Urzędzie Gminy Godów.

Dziś Światowy Dzień Ziemi. Jak dbają o nią w gminie Godów?
Gmina Godów stara się czynić jak najwięcej dla poprawy środowiska naturalnego. (fot. FB/Gmina Godów/Damian Szewczyk)

Okazuje się, że gmina Godów stara się czynić jak najwięcej dla poprawy środowiska naturalnego. Wyrazem tego ma być m.in. dbałość o poprawę powietrza, którym oddychamy.

- Tylko w 2021 r. mieszkańcy naszej gminy zrealizowali 494 inwestycje w ramach gminnego Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. W domach zostało zainstalowanych 257 kotłów gazowych, 206 kotłów węglowych 5. klasy, 20 pomp ciepła i 11 kotłów na pellet. Gmina przeznaczyła na ten cel 1,8 mln zł, z czego 1 mln zł wynosiła pożyczka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - przekazują godowscy urzędnicy. Zwracają także uwagę, że w ramach tegorocznej edycji programu zakłada wymianę 130 starych, nieekologicznych źródeł ciepła, na co gmina przeznaczy 520 tys. zł.

Mieszkańcy gminy chętnie korzystają również ze wsparcia na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła w ramach programu "Czyste Powietrze". Wedle statystyk gmina była w czołówce gmin z całego kraju, których mieszkańcy najchętniej korzystali z programu: 5. miejsce w kraju w I kwartale 2021, 13. miejsce w II kwartale, 1. miejsce w III kwartale, 28. miejsce w IV kwartale.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dariuszzz (89.229. * .227) 02.06.2022 18:55
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Tomasz118 (5.173. * .172) 22.04.2022 18:35

Osobiście wymieniłem stary piec ma kocioł ekologiczny . Polecam dofinansowanie także kocioł mini Matic