Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Kijek dyrektorem Kuźni Kultury na kolejne trzy lata

Dyrektor Kijek przez najbliższe trzy lata nadal będzie stała u steru Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Swoją drugą kadencję w tej roli rozpocznie 1 maja. Była jedyną kandydatką.

Anna Kijek dyrektorem Kuźni Kultury na kolejne trzy lata
Anna Kijek przed dyrektorowaniem ośrodkiem, była pracownikiem jednostki, pełniąc m.in. funkcję kierownika instruktorów

Konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej został ogłoszony, bo dotychczasowe powołanie dyrektor Kijek dobiega końca. Przypomnijmy, pani dyrektor w tym fotelu zasiadła trzy lata temu, przejęła wtenczas rządzenie po Michale Ficie, wówczas wiceprezydencie Raciborza, obecnie dyrektorze Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu – TKALNIA.

Burmistrz: Anna Kijek to odpowiednia kandydatka

Tak Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej, uzasadnia wybór dyrektora MOKSiR-u:

Pani Anna Kijek wykazała się odpowiednimi kwalifikacjami do zatrudnienia na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Kandydatka legitymuje się wykształceniem wyższym uzyskanym w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Posiada doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w samorządowej instytucji kultury, a także szeroką wiedzę z zakresu przepisów prawnych określonych w ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko urzędnicze. Nabór przeprowadzono na podstawie analizy zgodności złożonych dokumentów z wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o naborze oraz w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną, podczas której kandydatka prezentowała swoją wiedzę oraz znajomość przepisów prawnych. Uzyskała wymaganą liczbę punktów do zatrudnienia na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Umowa będzie obowiązywała od 1 maja 2022 r., potrwa do dnia 30 kwietnia 2025 r.

Dyrektor Kijek: kocham ludzi, dlatego ponownie wystartowałam

- Czeka nas dużo pracy oraz realizacji ciekawych pomysłów, bo mamy ich mnóstwo - komentuje dyrektor Anna Kijek. Zapytana przez Nowiny, czy wahała się, aby wystartować ponownie w konkursie, odpowiada, że tak. - Jako MOKSiR zarządzamy 16 różnymi obiektami, to nie jest takie łatwe sprostać tym wszystkim wyzwaniom, aczkolwiek praca jest bardzo satysfakcjonująca. Kocham ludzi dlatego zdecydowałam się ponownie na ten krok - dodaje.

Dyrektor Kijek dotychczasowe trzy lata podsumowuje jako owocny czas, w trudnych, bo w większości w pandemicznych czasach.

- Nikt nie wiedział, jak to wszystko będzie wyglądało. Musieliśmy reagować na bieżąco, dostosowywać kulturę do obecnych czasów. Staliśmy się elastyczną jednostką. Jestem bardzo dumna ze swoich pracowników, bo niezależnie od tego, co nam los rzuca pod nogi, to wyzwania są przez nas podejmowane, często z sukcesem - mówi.

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Agata222 (85.198. * .90) 19.04.2022 06:52

To chyba spóźniony żart primaaprilisowy !