Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Gogołowej znikają szkody górnicze. Gmina już przygotowuje kolejne wnioski

- W Gogołowej mamy najlepszy stan dróg gminnych - przyznaje zastępca wójta gminy Mszana Błażej Tatarczyk. To efekt współpracy między gminą a Jastrzębską Spółką Węglową. Z kolei mieszkańcy pytają co z innymi drogowymi remontami.

W Gogołowej znikają szkody górnicze. Gmina już przygotowuje kolejne wnioski
- Dzięki remontom ze szkód kopalnianych, w Gogołowej mamy najlepszy stan dróg gminnych - komentuje zastępca wójta gminy Mszana Błażej Tatarczyk.

Zakończyły się kolejne remonty dróg gminnych w sołectwie Gogołowa na terenie gminy Mszana realizowane w ramach współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową. Włodarze wnioskowali do spółki o naprawę dróg uszkodzonych wskutek działalności górniczej.

- Dzięki remontom ze szkód kopalnianych, w Gogołowej mamy najlepszy stan dróg gminnych. Jeśli można pozyskać dla budżetu dodatkowe źródła finansowania, należy to robić i to robimy. Stale o te środki zabiegamy i przygotowujemy kolejne wnioski, aby udało się wyremontować następne odcinki - mówi zastępca wójta gminy Mszana Błażej Tatarczyk.

Co zrobili?

W 2021 i 2022 r. wyremontowano w dwóch etapach ponad 0,5-kilometrowy odcinek ul. Okrężnej, od nr 1a do skrzyżowania z ul. Morcinka. Na Śmieji w 2021 r. położono nową nakładkę asfaltową na 180-metrowym odcinku w rejonie skrzyżowania do nr 9. Rok wcześniej naprawiono 150-metrowy fragment tej drogi od posesji nr 3A do nr 8. Ul. Morcinka remontowano etapami - w 2021 wykonano 150 metrów w rejonie posesji nr 6 do 1a, a w roku bieżącym 400 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Okrężną oraz do posesji 3A, 3B i w stronę zalewiska do posesji nr 3. Jak zwracają uwagę mszańscy urzędnicy, w poprzednich latach zostały naprawione duże odcinki ulic: Bocznej, Słonecznej i Leśnej, na kolejne fragmenty gmina złożyła już wnioski do kopalń. Wyremontowane ze szkód górniczych zostały też newralgiczne odcinki ul. Jastrzębskiej oraz Dworskiej w Połomi i odnoga ul. Szkolnej.

Komentarze mieszkańców

W mediach społecznościowych mieszkańcy gminy Mszana szeroko komentowali temat remontów dróg gminnych. Internauta Jacek zwrócił uwagę, że w ciągu ul. Krętej w Gogołowej kilka tygodni temu wystąpiło poważne uszkodzenie drogi. "Mam nadzieję, że już ktoś tym się zajął" - napisał. Kolejna mieszkanka, pani Ewa zwróciła uwagę, że ze spękań w asfalcie przy ul. Folwark w Połomi wyrasta już trawa. Podobnie ma się dziać przy ul. Centralnej (odnoga wyremontowanej ul. Szkolnej). Internatu Damian zaapelował do gminnych włodarzy, aby wyremontowali ul. Kopernika w Mszanie. "Bo za chwile trzeba będzie auto zmienić na OFF-ROAD" - napisał. Na jego komentarz zareagował Błażej Tatarczyk. Poinformował, że gmina jest właśnie na etapie przetargu na kompleksowy remont ciągu Konopnickiej, Kopernika i Mickiewicza. "Będzie jeden duży plac budowy wszystko, aby było lepiej" - podkreślił włodarz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].