Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

860 Ukraińców w Raciborzu. Uchodźcy z Mariupola trafili do biurowca Rafako. Nowym lokum może być dawne G5

Do końca kwietnia sięga kolejka Ukraińców ubiegających się o PESEL w magistracie. 480 osób już tu obsłużono. Prawie dwieście uchodźców jest objętych opieką samorządu. Do bazy pobytowej doszedł budynek przy ul. Bukowej należący do PGL Dom (Rafako). Jest tam 80 miejsc. Zaczęło się zapełnianie pokoi.

860 Ukraińców w Raciborzu. Uchodźcy z Mariupola trafili do biurowca Rafako. Nowym lokum może być dawne G5
Prowadząca konferencję zdalną prezydenta Lucyna Siwek i włodarz Raciborza Dariusz Polowy

- Ta sprawa jest najbardziej aktualna, zaprząta nasze serca i wpływa na to co się dzieje wokół nas. Chodzi o to jak wojna na Ukrainie wpływa na Racibórz - tak zaczął 6 kwietnia swoją konferencję posesyjną, po sesji marcowej, prezydent Raciborza Dariusz Polowy.
Włodarz podał, że wydział obywatelski urzędu miasta zarejestrował już 860 osób ubiegających się o PESEL. 480 osób obsłużono.

191 uchodźców jest objętych opieką miejską (nocleg i wyżywienie). - Włączyliśmy budynek użyczony przez Rafako, gdzie jest 80 miejsc, a ile osób się ulokuje, zależy od liczebności rodzin. Trafili tam uchodźcy z Mariupola, właśnie ich kwaterujemy - mówił prezydent.

Wyraził „olbrzymie podziękowania dla firmy PGL Dom i dla pana prezesa Rafako”. - To z jego inicjatywy wyszedł ten pomysł, by dwa piętra tam udostępnić. Pozyskano wyposażenie do tych pokoi, ale potrzebne są jeszcze łóżka, pralki, suszarki. Tylko proszę ich tam nie przywozić. Jak ktoś ma i chce przekazać to proszę o kontakt z OSiR - poinformował prezydent.

Na konferencji D. Polowy powiedział też, że w kategoriach potencjalnego miejsca zamieszkania Ukraińców rozważane są budynki kompleksu szkolnego przy ul. Opawskiej - dawnej Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 5.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].