Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radni z Pietrowic Wielkich uczcili pamięć Zdzisława Kozuba. Pozostanie w pamięci mieszkańców

Radni Pietrowic Wielkich minutą ciszy uczcili niedawno zmarłego Zdzisława Kozuba – byłego sołtysa Krowiarek, radnego, strażaka i policjanta. Posiedzenie odbyło się w sali narad w urzędzie gminy. To powrót radnych w to miejsce po ponad dwóch latach. Przypomnijmy, wraz z rozwojem pandemii w Polsce, rajcy przenieśli się do sali konferencyjnej centrum społeczno-kulturalnego, gdzie wraz z napływem uchodźców z Ukrainy utworzono tam dla nich tymczasowe lokum.

Radni z Pietrowic Wielkich uczcili pamięć Zdzisława Kozuba. Pozostanie w pamięci mieszkańców
Rada Gminy w Pietrowicach Wielkich

Zmarłego Zdzisława Kozuba uczczono na samym początku posiedzenia, przed przystąpieniem do porządku obrad. - Wieloletni radny, sołtys Krowiarek, członek OSP. Osoba znana, szanowana w środowisku. Przez wiele lat pełnił różne funkcje społeczne, udzielał się - wspomniał zmarłego przewodniczący rady Piotr Bajak, z którym lata wstecz rozpoczynał swoją karierę w pietrowickim samorządzie.

Wójt Andrzej Wawrzynek przypominał, że Zdzisław Kozub był związany m.in. z Posterunkiem Policji w Pietrowicach Wielkich, kiedy jeszcze tam istniał. - Osoba bardzo zaangażowana w instytucję i organizacje gminy - mówił. Na sesji dziękował zmarłemu za pracę na rzecz lokalnego społeczeństwa.

- Tak młodo umarł..., można by jeszcze współpracować. Z tego miejsca składam mu za wszystko podziękowania. Oby te dobre rzeczy, które robił, szły za nim. Myślę, że pozostanie długo w pamięci mieszkańców sołectwa Krowiarki - dodał.

Zdzisław Kozub zmarł w poniedziałek 14 marca w wieku 63 lat. Został pożegnany 17 marca w kościele w Krowiarkach, spoczął na cmentarzu parafialnym.


Czytaj także: 

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].