Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Patrycja Serafin z Kuźni Raciborskiej radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Jakie stawia sobie cele? [3 PYTANIA]

Patrycja Serafin zasiadła w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Śląskiego jako jedna z 45 radnych. Jest jedyną reprezentantką powiatu raciborskiego w tym gremium. Sukcesu pogratulowano jej podczas sesji Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej.

Patrycja Serafin z Kuźni Raciborskiej radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Jakie stawia sobie cele? [3 PYTANIA]
Patrycja Serafin ma 17 lat, na dzień jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu; uczęszcza do 3 klasy, na profil społeczno-prawny.

Otrzymania mandatu radnej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego pogratulowano na sesji rady miejskiej. - Najważniejsza jest Kuźnia - radził radnej burmistrz Paweł Macha. Jego zastępczyni Sylwia Brzezicka-Tesarczyk mówiła, że samorząd chętnie skorzysta z jej doświadczenia i praktyki. - A tych złych praktyk to można się od nas nauczyć - żartował Macha. Później mówił, że widzi w niej przyszłego przewodniczącego rady miasta. Radna Grażyna Tokarska stwierdziła, że Patrycja to zaangażowanie ma po babci, Romanie Serafin, byłej radnej oraz społeczniczce, m.in. prezesce miejscowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Burmistrz Macha gratuluje radnej Serafin

Trzy pytania do Patrycji Serafin

- Dlaczego zdecydowałaś się ubiegać o mandat radnej?

- Chciałabym „wkręcić się” w sferę polityki, władzy samorządowej. Chciałam spróbować na szczeblu gminnym, ale w Kuźni Raciborskiej nie ma młodzieżowej rady. Poszłam więc o krok dalej i zdecydowałam się na swój start do sejmiku. Decyzję podjęłam dosyć szybko, bo wiedziałam, że to jest coś, co chciałabym robić.

- Jakie stawiasz sobie cele?

- Przede wszystkim chciałabym coś zmienić, mając na myśli Polskę, ale również naszą gminę. Trzeba postawić na dobro młodych, aby mogli zaistnieć w gminach, w powiecie, województwie, aby ten głos ich się liczy. Chcę być ich przedstawicielką.

- Widzisz się w przyszłości w fotelu radnego Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej?

- Czas pokaże, aczkolwiek chciałabym się zobaczyć na takim stanowisku: czy to w gminie, powiecie, czy województwie; chcę podążać tą drogą.

Ludzie

Grażyna Tokarska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].