Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. do remontu. Pozyskano pieniądze

Zmodernizują nawierzchnię drogi, chodniki i pobocza, wybudują nowe odwodnienia, a także przebudują skrzyżowania. Mowa o przebudowie ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl., na którą powiat wodzisławski otrzymał dofinansowanie.

Ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. do remontu. Pozyskano pieniądze
Przewidywany termin ukończenia zadania ze względu na jego duży zakres to koniec 2023 r., zaś szacowany koszt to 14,3 mln zł.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał 7,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kompleksową modernizację ponad dwukilometrowego odcinka ul. Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. - Bardzo się cieszę - przyznaje starosta Leszek Bizoń.

Przypomnijmy, że powiat chce przebudować odcinek od skrzyżowania z ul. Jastrzębską aż do tzw. Rynkocza, czyli skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską. W ramach zadania przewidywana jest również modernizacja chodników i poboczy, budowa odwodnienia drogi, a także przebudowa skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia oraz czterech zatok autobusowych, jak również poprawa bezpieczeństwa na ośmiu przejściach dla pieszych. Przewidywany termin ukończenia zadania ze względu na jego duży zakres to koniec 2023 r., zaś szacowany koszt to 14,3 mln zł.

- To kolejne duże zadanie drogowe w tej kadencji zarządu powiatu, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg. Nie ukrywam, że wnioskowaliśmy o maksymalne dopuszczalne dofinansowanie ze środków funduszu, czyli około 7,9 mln zł. Otrzymane jest nieco niższe, ale z doświadczenia wiemy, że po przetargu koszt inwestycji prawdopodobnie nieco spadnie. Mamy też nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu wartość dofinansowania dla tej inwestycji zostanie przez Urząd Wojewódzki w Katowicach podniesiona – mówi Bizoń. - Jesteśmy ponadto ostrożnymi optymistami w przypadku drugiej zgłoszonej przez nas inwestycji, czyli przebudowy ul. 1 Maja w Gołkowicach od skrzyżowania z ul. Strażacką do skrzyżowania z ul. Celną. Być może otrzymamy dofinansowanie w późniejszym terminie - dodaje. Z realizacji inwestycji cieszy się także wodzisławski radny Mariusz Blazy. - To kolejna potężna inwestycja w dzielnicy Wilchwy. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg, a zaraz po nim przebudowa - mówi z nieukrywaną radością.

Przypomnijmy, że niedługo Powiatowy Zarząd Dróg ogłosi przetarg na przebudowę ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni. Na tę inwestycję powiat pozyskał 14 mln zł także z Polskiego Ładu. Przetarg na modernizację ul. Czarnieckiego również zostanie ogłoszony niebawem. Zgodnie z planami połowę wartości inwestycji sfinansują powiat i Miasto Wodzisław Śl., a drugą połowę – z pozyskanej dotacji.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lupa (172.93. * .142) 22.03.2022 09:14

A co rozkopiecie tak jak tysiąclecia i zostawicie? W Wodzisławiu to chyba normalne.

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 21.03.2022 15:46

Mszańska od Rynkocza do skrzyżowania z Wodzisławską (obok hurtowni ogrodniczej) - też się prosi o remont lub o nową warstwę ścieralną - tam łata łatę pogania i na nich kolejna łata, do tego koleiny. Równie ważne jest przebudowa skrzyżowania Pszowska/Górnicza - najlepiej rondo. Bo skrzyżowanie Wałowa/Radlińska śmiało może poczekać.