Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodociągi wydały ponad 1,7 mln zł na auto i koparkę. Zastąpiły sprzęt "funkcjonujący już tylko dzięki determinacji załogi"

Jelcz, którego zastąpiła scania miał 21 lat i nie sposób było znaleźć doń części zamiennych. W koparce zepsuła się skrzynia biegów. - Nasz samochód więcej czasu spędzał w warsztacie niż w pracy - zaznacza prezes Wodociągów Raciborskich Michał Ziółkowski.

Wodociągi wydały ponad 1,7 mln zł na auto i koparkę. Zastąpiły sprzęt "funkcjonujący już tylko dzięki determinacji załogi"
Szef Wodociągów Raciborskich pokazał mediom w jaki sprzęt zaopatrzyła się w marcu spółka miejska

Ponad 1,4 mln zł kosztowała scania z zabudową służącą do czyszczenia sieci sanitarnych i deszczowych, czyli przepłukiwania ciśnieniowego jak również wywożenia wszelkiego rodzaju szamb z głębokości nawet poniżej 12 metrów od poziomu gruntu i czyszczenia włazów ulicznych. - Zastosowania tego samochodu są bardzo szerokie, daje nam przewagę konkurencyjną na rynku - chwalił prezes miejskiej spółki, gdy w marcu pokazał mediom nowe nabytki Wodociągów Raciborskich.

Poprzednik Scanii przepracował w wodociągach 21 lat. Nasz jelcz był sprzętem archaicznym, uruchamianym dzięki determinacji załogi. Tylko dzięki niej funkcjonował. Brakowało części zamiennych i częściej był na warsztacie niż pracował - przyznał Ziółkowski.

Jeśli chodzi o większy sprzęt, niezbędny do działalności wodociągów to marcowe zakupy w pełni zaspokoiły potrzeby spółki. W 2021 roku wodociągi kupiły walec do stabilizacji gruntu. - Na poziomie samochodów brygadowych też uzupełniamy tabor na bieżąco - zapewnia szef spółki z siedzibą przy ul. 1 Maja.

Jeśli chodzi o zakup koparko-ładowarki to w dotychczas użytkowanej zepsuła się skrzynia biegów. - My pracujemy 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Nie możemy mieć niesprawnego sprzętu - podkreśla M. Ziółkowski.

Na przełom maja i czerwca zapowiada "kolejną, znaczącą inwestycję" w Wodociągach Raciborskich.

O zaletach nowego pojazdu wodociągów opowiedział dziennikarzom Marcin Przybyła kierownik działu mechaniczno - energetycznego.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
  • moc: 320 kM
  • wydajność pompy ssącej: 1300 m3/h;
  • wydajność pompy wodnej 220 litrów/min;
  • ciśnienie 200 barów
  • obsługuje kanalizację o średnicy rur od 50 mm do 1800 mm
  • czyści, udrażnia kanały (bo płynące ścieki pozostawiają jakieś złogi, trzeba je czyścić, żeby nie zapchać kanalizacji)
  • czyści też osadniki, odstojniki, przepompownie kanalizacyjne;
  • z tyłu pojazd ma zintegrowany wysięgnik, co umożliwia prowadzenie jednoczesne węży ssawnego i ciśnieniowego,
  • cały samochód jest sterowany z poziomu pilota radiowego, wygodne dla obsługi
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~DyzioG (194.99. * .110) 10.03.2022 13:15

Woda jest podstawowym medium. Wymiana floty powinna być przeprowadzana systematycznie!!! Prezes ma teraz sporo do nadrobienia po poprzedniku.