Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Łubowicach sprzeciwiają się wojnie i deklarują pomoc uchodźcom

Rada sołecka z Łubowic (gm. Rudnik) na zebraniu wiejskim jednogłośnie podjęła uchwałę, w której wyraziła swój sprzeciw wobec inwazji Rosji na Ukrainę.

W Łubowicach sprzeciwiają się wojnie i deklarują pomoc uchodźcom

- My Mieszkańcy Łubowic wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw przeciwko agresji Rosji na Ukrainę, powodującą śmierć tysięcy niewinnych osób, niszczenie miast i związana z tym gehennę uciekinierów zmuszonych porzucić swój dobytek i ratować swoje życie. Jednocześnie deklarujemy wszelką możliwą pomoc uchodźcom z Ukrainy - napisano w stanowisku.

We wiosce nawiązują do symbolicznej polsko-niemieckiej Mszy Pojednania w Krzyżowej z 12 listopada 1989 r., w której wzięli premier Polski Tadeusz Mazowiecki oraz kanclerz Niemiec Helmut Kohl. Zaraz po tym politycznym przełomie odbyła się 20 lipca 1990 r. manifestacja europejska w Łubowicach, która zgromadziła ok. 15 tys. osób. Celem Mszy i manifestacji było pojednanie Polaków i Niemców, ludzi różnych wyznań, których łączyły dążenie do przezwyciężania podziałów, wynikających z sytuacji politycznej po drugiej wojnie światowej, oraz pragnienie rozwijania w Europie relacji opartych na wzajemnym szacunku, dialogu i gotowości do pojednania.

- Nie wyrażamy zgody na zburzenie pokojowego współistnienia ludzi różnych narodowości, światopoglądów, wyznań, a także pielęgnowanie dziedzictwa porozumień zapoczątkowane w Krzyżowej i Łubowicach - podkreślają przedstawiciele wioski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].