Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Senator Gawęda i konserwator Konarzewski w Rudniku. Mają pomóc w ratowaniu zabytków

O wizycie informuje Urząd Gminy w Rudniku. - Nasi szanowni goście zapowiedzieli, iż dołożą wszelkich starań, aby pomóc nam w ratowaniu zabytków - czytamy w relacji zamieszczonej w mediach społecznościowych.

Senator Gawęda i konserwator Konarzewski w Rudniku. Mają pomóc w ratowaniu zabytków
Wójt Rudnika Piotr Rybka, Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach Łukasz Konarzewski i senator Ewa Gawęda na tle ruin pałacu w Sławikowie (fot. Ewa Gawęda/FB)

Senator Ewa Gawęda i Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach Łukasz Konarzewski gminę Rudnik odwiedzili w środę 2 lutego. - Tematem spotkania były zabytki znajdujące się na terenie naszej gminy, a w szczególności zabytki Łubowic oraz Sławikowa. Odbyła się również wizyta lokalna w terenie w Łubowicach i Sławikowie - dowiadujemy się z urzędniczej relacji.

W komunikacie podkreślono, że goście zapowiedzieli swoją pomoc w ratowaniu rudnickich zabytków. - Mamy nadzieję, że osiągniemy zakładany cel. Będziemy w stałym kontakcie zarówno z panią senator jak również ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - dodano.

Senator Gawęda również skomentowała wizytę w gminie Rudnik na swoim Facebooku. W zamieszczonej tam relacji napisała:

„Pałac w Sławikowie to największy pałac w moim okręgu. Należał do potomków Ernesta von Eikstedta. Został zniszczony w czasie walk o przyczółek Łubowicki między Wehrmachtem i Armią Czerwoną pod koniec II wojny światowej. W czasach PRL wyposażenie zostało rozkradzione a sam pałac popadł w ruinę. Jest szansa na to by to, co zachowało się do dzisiaj, zostało zabezpieczone a w późniejszym czasie odbudowane i w pełnej swej krasie udostępnione turystom. O tym dziś właśnie rozmawiałam z wójtem Piotrem Rybką i z śląskim konserwatorem zabytków Łukaszem Konarzewskim”.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Łukasz Konarzewski

Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fitsha (46.246. * .60) 03.03.2022 21:49

najlepiej od razu walnąć tam na elewacji zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych..poparcie Uniwersytetu 3 wieku murowane!!